Tavo LRT

2020.01.27 17:20

Klausomiausių LRT RADIJO laidų trejetuke – „Penktadienio pokalbiai“, „Svarbus pokalbis“ ir „10-12“

LRT.lt2020.01.27 17:20

Pačiu populiariausiu praėjusiais metais LRT RADIJO laidų įrašu tapo laida „Penktadienio pokalbiai“ (ved. Martynas Starkus), kurioje svečiavosi Justinas Jankevičius, išsakęs daug aistrų sukėlusią kritiką dėl krepšinio komandos „Rytas“ sprendimo nukabinti Šarūno Jasikevičiaus atvaizdą.

Pirmoje vietoje atsidūręs įrašas su Justinu LRT mediatekoje buvo perklausytas net 53 tūkst. kartų.


Antroje vietoje – laidos „10-12“ (ved. Edvardas Kubilius) įrašas su Olegu Šurajevu, kuriame žinomas komikas kalbėjo apie LGBT ir sulaikymą per mitingą bei prasitarė ketinantis tapti „sofos“ ūkininku.


Trečioje vietoje – dar vienas didelio klausytojų dėmesio sulaukęs įrašas – LRT RADIJO laida „Svarbus pokalbis“, kurioje svečiavosi Ingrida Šimonytė. Laidos vedėjas žurnalistas Deividas Jursevičius su Seimo Audito komiteto pirmininke aptarė aktualijas – svarstomus naujus mokesčius, planuojamą šalies biudžetą.


„Visuomeninis transliuotojas, įskaitant ir LRT RADIJĄ, kelia sau tikslą gebėti prisitaikyti prie greitai besikeičiančių turinio vartojimo tendencijų ir išlikti aktualiu, bei būti ten, kur yra auditorija. Klausyti laidų įrašų ar tinklalaidžių nėra vien tik mada – augantis susidomėjimas garso įrašų formatu yra susijęs ir su greitėjančiu mūsų visų gyvenimo tempu. Vis daugiau žmonių savo laiką, kurį tenka gaišti stovint kamščiuose, laukiant savo eilės, ar kurį skiriame namų ruošai, išnaudoja ir klausydami tinklalaides“, – sako LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Pasak G. Masalskio, šiuo metu LRT RADIJAS kuria daugiaformatį turinį, kuris yra tinkamas radijo eteriui, o vėliau yra adaptuojamas tinklalaidžių platformoms. LRT RADIJAS ateityje planuoja dar daugiau dėmesio skirti tinklalaidžių formatui ir klausytojams pasiūlyti naujų tinklalaidžių.

Patys naujausi LRT pristatyti tinklalaidžių projektai yra praėjusių metų pabaigoje startavusi naujienų ir aktualijų tinklalaidė „Ryto garsai per 10 min.“ ir „LRT tyrimų podkastas“, taip pat šiemet sausio mėnesį startavęs bendras LRT ir „Eurovizijos“ tinklaraščio „Dūzė Pua“ podkastas.

LRT podkastus galima klausyti LRT mediatekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose „Spotify“, „Google Podcasts“, „Apple Podcasts“, „Spreaker“, kt.

Kviečiame pasiklausyti populiariausių 2019 m. transliuotų LRT RADIJO laidų įrašų dešimtuko:

4. Laimės dieta. Filosofas Kristupas Sabolius: tik atsisakydami klišinių sprendimų galime ištreniruoti kūrybingumo raumenį


5. 10–12. Dokumentinis filmas „Pirmieji kovotojai su mafija”


6. Laimės dieta. Indrė Stonkuvienė: prieš metus sau pasakiau, kad esu laiminga


7. Laimės dieta. Eugenijus Laurinaitis: suprasti apie kitą galime tik tiek, kiek jis leidžia tai padaryti


8. Penktadienio pokalbiai. Aukso amžių karjeroje išgyvenantis Mantas Stonkus: nepasiekčiau nieko, jeigu klausyčiau kitų nuomonės


9. Radijo dokumentika. Žmogus, kuris norėjo būti vienas


10. LRT aktualijų studija. Rūta Vanagaitė apie naują knygą: žydų, kaip priešų, įvaizdis buvo giliai įsirėžęs lietuvių buitinėje sąmonėje


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt