Tavo LRT

2015.09.11 15:53

Prodiuseris L. Šeškus: pirmieji „Tūkstantmečio vaikai“ šiandien grįžta kaip dvyliktokai

LRT.lt2015.09.11 15:53

„Prieš aštuonerius metus turėjau svajonę, kuri tapo realybe – kai pradėjome filmuoti jauniausius žaidėjus, gabiausius Lietuvos penktokus, norėjau pamatyti juos grįžtančius į laidą kaip dvyliktokus“, – tokiais žodžiais aštuntąjį laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sezoną pasitiko prodiuseris Laurynas Šeškus.

„Kartais prie manęs prieina tokie laidos senbuviai, kurie joje dalyvavo buvo dar tada, kai mano čia dar nebuvo nei vienos pėdos, – nusijuokia ketvirtus metus laidą vedantis Dominykas Vaitiekūnas. – Mane patį ši laida daug ko išmokė – ne tik ruošiant klausimus, bet ir keliaujant po mokyklas, susitinkant su moksleiviais. Jie gali priminti daug paprastų, bet seniai pamirštų tiesų.“

Ne vieno Lietuvos moksleivio gyvenimą pakeitusi laida, turinti ir savo mobiliąją aplikaciją, į LRT TELEVIZIJOS eterį grįžta jau šį sekmadienį. Aštuoneri laidos gyvavimo metai prilygsta mokslų vidurinėje mokykloje trukmei, tad laidos kūrėjai tikisi tarp šio sezono dalyvių išvysti ir tuos veidus, kurie taps net tik mokyklos, bet ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ absolventais.

Viena iš svarbiausių projekto pergalių kūrėjai laiko patyčių sumažėjimą mokyklose. „Labiausiai džiuginantis dalykas yra ne kartą pasikartojusi tėvų padėka už pakeistą vaiko statusą tarp mokyklos draugų – iki projekto lengvų pašaipų sulaukdavę moksliukai staiga tapo gerbiami savo bendraamžių lyderių, juos ėmė palaikyti ir gerbti mokyklos draugai. Tiesą sakant, tai ir yra viena esminių mūsų misijų“, – džiaugėsi L. Šeškus.

Laidos kūrėjai skaičiuoja, jog pradėjus aštuntąjį laidos sezoną jie jau sulaukė daugiau kaip 3500 dalyvių anketų – vidutiniškai jų atkeliauja po 500 kasmet. Laidoje sudalyvavo per 1300 moksleivių iš visos Lietuvos, o rengiant reportažus apie finalistus, kūrėjai kasmet aplankydavo apie 30 Lietuvos mokyklų.

Kiekvienoje laidoje nuskamba ir iš anksto įrašyti klausimai, kuriuos užduoda žymūs Lietuvos žmonės bei įvairūs savo sričių specialistai – iki šiol tokiu būdu prie laidos prisidėjo jau apie 700 svečių.

Kiekvieno sezono pabaigoje finalą pasiekia 8 nugalėtojai. Taigi, jau 56 moksleiviai iš visos Lietuvos sveikinti ir Lietuvos Respublikos Prezidento: laimėtojams rankas prezidentūroje spaudė ir kadenciją baigęs Valdas Adamkus, ir dabartinė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kam pavyks į Prezidentūrą nukeliauti šiais metais? Aštuntąjį sezoną pradedanti laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ LRT TELEVIZIJOS eteryje jau šį sekmadienį 17 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.