Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.23 09:23

Gera žinia sporto mėgėjams – LRT TELEVIZIJA transliuos Tokijo vasaros paralimpines žaidynes

LRT.lt 2020.01.23 09:23

LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos vasaros paralimpines žaidynes, vyksiančias Tokijuje (Japonijoje) rugpjūčio 25 – rugsėjo 6 dienomis.

„Tokijo paralimpines žaidynes jau dabar galime vadinti istorinėmis, nes Lietuva pirmą kartą šį renginį išvys per televiziją. Šis LRT žingsnis ypač svarbus populiarinant paralimpinį sportą, kuris, galima drąsiai sakyti, keičia žmonių su negalia gyvenimus ir likimus. Lietuvos paralimpinė rinktinė, vyksianti į Tokiją, galutinai paaiškės liepos mėnesį. Manau, kad Tokijuje turėsime maždaug tiek pat sportininkų, kiek jų varžėsi Rio de Žaneiro žaidynėse. Jose Lietuvai atstovavo 13 paralimpiečių“, – sako Mindaugas Bilius, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas.

„Paralimpinės žaidynės nėra tik sporto įvykis, tai yra pasaulinės svarbos reiškinys. Paralimpinių žaidynių idėja komunikuoja viso pasaulio žmonių, kad ir kokie skirtingi mes būtume, bendrystę, pabrėžia žmogaus dvasios stiprybę ir kartu skatina susimąstyti apie tebeegzistuojančią visuomenėje socialinę atskirtį. LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos rungtis, kuriose varžysis Lietuvos paralimpiečiai, ir kviečia žiūrovus stebėti transliacijas bei palaikyti dalyvius“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Kelialapius į Tokijo paralimpines žaidynes jau yra iškovojusi Lietuvos golbolo rinktinė ir ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri taps pirmąja Lietuvos sportininke, dalyvausiančia paralimpiniame maratone. Kiti dalyviai paaiškės netolimoje ateityje – laukia svarbūs Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos ir plaukimo čempionatai, kitų sporto šakų turnyrai. Lengvaatlečiai pretenduoja į dvi-keturias vietas. Dėl bilieto į Tokiją kovoja plaukikai Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis. Nuosekliai tikslo siekia ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis, triatlonininkas Ernestas Česonis, šaulė Raimeda Bučinskytė, irkluotojas Augustas Navickas, kiti atletai.

Lietuvai praėjusiose vasaros paralimpinėse žaidynėse, vykusiose 2016 metais Rio de Žaneire (Brazilijoje), penkiose rungtyse atstovavo 13 sportininkų. Aukso medalius iškovojo Lietuvos golbolo rinktinė (vyr. treneris K. Levickis) ir lengvaatletis Mindaugas Bilius rutulio stūmimo rungtyje. M. Bilius taip pat iškovojo sidabrą ir disko metimo rungtyje.

Lietuvos paralimpiečiai nuo šalies nepriklausomybės atkūrimo paralimpinėse vasaros žaidynėse dalyvaus aštuntą kartą iš eilės. Lietuvos paralimpiečių sąskaitoje – 6 aukso, 12 sidabro ir 15 bronzos medalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą