Tavo LRT

2020.01.23 09:01

Prestižinė muzikos apdovanojimų ceremonija „Grammy“ – per LRT.lt ir LRT PLIUS

LRT.lt 2020.01.23 09:01

Muzikos gerbėjų laukia įspūdingas reginys – naktį iš sekmadienio į pirmadienį (Lietuvos laiku) Los Andžele (JAV) įvyks prestižinė muzikos apdovanojimų ceremonija „Grammy“. Ją stebėti galės ir Lietuvos žiūrovai. Per LRT.lt ir LRT PLIUS.

62-ąjį kartą vyksiančią ceremoniją pirmadienį, sausio 27-ąją, 3 valandą ryto tiesiogiai transliuos portalas LRT.lt. Antradienį, sausio 28-ąją, 21 valandą, ceremonijos vaizdo įrašą parodys LRT PLIUS.

Bene svarbiausiais muzikos pasaulio įvertinimais vadinamos „Grammy“ statulėlės bus išdalytos net 84 kategorijose. Už ryškiausius metų įrašus bus pagerbti įvairių žanrų atlikėjai – nuo roko iki klasikinės muzikos.

Ceremoniją, kaip ir prieš metus, ves garsi JAV dainininkė Alicia Keys. LRT PLIUS eteryje renginį komentuos LRT populiariosios muzikos vyr. redaktorius Ramūnas Zilnys.

Daugiausiai apdovanojimų, net aštuonis, pretenduoja pelnyti pernai į šlovės aukštumas iškilusi JAV hiphopo atlikėja Lizzo. Po šešis apdovanojimus laimėti gali populiarioji JAV dainininkė Billie Eilish ir amerikiečių reperis, dainininkas Lil Nas X.

Tarp ceremonijoje koncertuosiančių atlikėjų yra ir roko legendos – „Aerosmith“, kurie bus pagerbti už nuopelnus muzikai ir labdarai. Taip pat – Lizzo, Ariana Grande, Camila Cabello, Rosalia, „Jonas Brothers“, Gwen Stefani, Blake`as Sheltonas, Bonnie Raitt, Charlie Wilsonas, H.E.R. ir kiti garsūs atlikėjai.

„Beje, pretendentų sąrašuose yra minimi ir Lietuvos muzikantai. Geriausio orkestro atlikimo kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja albumas „Weinberg: Symphonies Nos. 2 & 21“, įrašytas Birmingamo miesto simfoninio orkestro ir orkestro „Kremerata Baltica“ kartu su dirigente Mirga Gražinyte-Tyla. Geriausio klasikinės muzikos solo vokalinio albumo kategorijoje minimas albumas „A te, o cara“, įrašytas vieno geriausių JAV tenorų Stepheno Costello su Kauno miesto simfoniniu orkestru (dirigentas Constantine`as Orbelianas)“, – atkreipia dėmesį LRT populiariosios muzikos vyr. redaktorius R. Zilnys.

„Grammy“ laimėtojus renka ir apdovanoja Įrašų akademija, kurios nariai yra muzikos atlikėjai, kūrėjai, prodiuseriai ir kiti muzikos pasaulio atstovai.

Transliuojamos ceremonijos metu bus įteikti pagrindinių kategorijų apdovanojimai.

Įspūdingiausias metų muzikos renginys – per LRT.lt ir LRT PLIUS televiziją.