Tavo LRT

2015.09.10 17:24

Statistika: vaikai dažniau susižaloja transporto priemonėse nei gatvėje

LRT Radijo laida „112“, LRT.lt2015.09.10 17:24

Per pastaruosius trejus metus vaikai dažniau nukentėjo būdami transporto priemonėje, o ne eidami per gatvę, rodo draudimo bendrovės BTA statistika. Anot draudimo bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio, išsiskiria tik 7–12 metų amžiaus vaikai, kurie dažniau nukenčia riedučiais ar dviračiu išvažiavę į kelią.

„Vaikai iki septynerių metų dažniausiai nukenčia būdami automobiliuose. Vyresni vaikai, 7–12 metų amžiaus, jau nukenčia ne automobiliuose, o gatvėse, važinėdami dviračiais ir riedučiais. Dar vyresni vaikai, 12–16 metų paaugliai, nukenčia naudodamiesi viešuoju transportu, pavyzdžiui, susižaloja pargriuvę“, – vardija A. Žiukelis.

Jo aiškinimu, taip yra dėl šioms amžiaus grupėms būdingų tendencijų. Pavyzdžiui, ikimokyklinio amžiaus vaikai dažniausiai yra vežami automobilyje, gatvę kerta ne vieni ir yra nuolat prižiūrimi. Šiek tiek vyresniems, 7–12 metų, vaikams šalia gatvės leidžiama elgtis savarankiškai, jie dažniau važinėjasi riedučiais ar dviračiais, todėl susižaloja įriedėję į važiuojamąją kelio dalį.

„Viešajame transporte dažniausiai susižeidžia 12–16 metų paaugliai. Jie dažniausiai susižaloja pargriuvę arba juos prispaudžia autobuso durys. [...] Paaugliai jau savarankiškai naudojasi viešuoju transportu, patys vyksta į pamokas, būrelius ar kitur. Būtent tada jie susižaloja“, – nurodo A. Žiukelis.

Jis pataria, kad vairuodami tėvai didžiausią dėmesį turėtų skirti keliui, o ne tam, kas vyksta automobilyje. Pavyzdžiui, jei važiuojant vaikas išpila gėrimą ar padaro kažką kita, valyti automobilį reikėtų tik sustojus.

„Reikėtų sustoti ir tik tada, kai tai daryti saugu, išvalyti automobilį. Jokiu būdu negalima bandyti to daryti važiuojant. [...] Kalbėjimasis taip pat tikrai blaško. Žinoma, tėvai bando vaikams skirti dėmesio. Šiandieninis gyvenimo tempas verčia tėvus bendrauti su vaikais kiek įmanoma ir kur įmanoma, bet automobilis, deja, dažniausiai nėra pati geriausia vieta skirti visą savo dėmesį vaikui“, – sako A. Žiukelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.