Tavo LRT

2015.09.10 10:54

R. Maskoliūnas: mokslininkai vis labiau vertina „Erdvėlaivį Žemė“

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.10 10:54

Nors iš pradžių mokslininkai neįvertino festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ formato, metams bėgant, jie vis labiau supranta mokslo populiarinimo principus, sako vienas iš festivalio organizatorių Rolandas Maskoliūnas.

„Be abejo, metams bėgant, vis lengviau ir vis geriau jiems sekasi tai daryti. Jie supranta mokslo populiarinimo principus. Tai naudinga ir universitetams, ir kolegijoms, ir, be abejo, patiems mokslininkams. [...] Visuomenė turi žinoti, kokius pinigus ir kur investuoja: už ką mes mokame, ką veikia mokslininkai, kokia yra nauda, kokie gali būti pavojai, kokios etinės problemos ir pan.“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ nurodo R. Maskoliūnas.

Jis priduria, kad mokslo populiarinimu vis labiau domisi ir festivalio lankytojai – kai kurios mokyklos vietoj pamokų dieną praleidžia festivalyje ir į jį atsiveža visus mokyklos mokinius. „Jau ne prieš vienus metus pastebėjome, kad žmonėms labiau patinka patiems pačiupinėti, pabandyti, pamatyti, todėl paskaitų yra vis mažiau. Stengiamės, kad tradicinių formų būtų vis mažiau. Daugiausia yra pabandymų – nuotykiai, eksperimentai, viktorinos“, – sako R. Maskoliūnas.

Dvyliktus metus vykstantis festivalis prasideda ketvirtadienį ir truks iki rugsėjo 18 d. Programoje numatyta daugiau kaip 300 renginių. Juose tikimasi sulaukti per 30 tūkst. dalyvių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.