Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.20 10:18

Praėjusios savaitės žiūrimiausias įrašas LRT mediatekoje – dokumentika „Neužmiršti“

LRT.lt 2020.01.20 10:18

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausia peržiūrų LRT mediatekoje sulaukė dokumentinis filmas „Neužmiršti“. Ciklas „Neužmiršti“ skirtas Sausio 13-osios didvyriams atminti. Šįkart – apie Loretą Asanavičiūtę. Telefonu su mama atsisveikinusi mergina gulėdama reanimacijoje tespėjo paklausti, ar išgyvens. Filmo autoriai: Aistė Stonytė, Audrius Stonys, Česlovas Stonys.

Dar viena LRT žiūrovus sudominusi laida – „Svarbus pokalbis“. Klimatologė Audronė Galvonaitė konstatavo: žiemos šiemet nebus. „Nustokime konstatuoti klimato kaitą ir pagaliau pradėkime veikti“, – studijoje sakė klimatologė. Laidos vedėjas – Deividas Jursevičius.

Į LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir LRT TELEVIZIJOS laida „Daiktų istorijos“. Sensacija galime vadinti Žukų nuo Biržų šeimos palikuonių liudijimus, kad legendinis SSRS pergalės II pasauliniame kare maršalas Georgijus Žukovas yra Jonas Žukas – vienas Žukų šeimos narių, išsižadėjęs savo praeities ir pamiršęs savo vaikystės takus. Tačiau iš autentiškų pasakojimų išvadas turėsite pasidaryti patys – objektyvus tyrimas neįmanomas ne dėl faktų trūkumo, bet dėl ideologinių ir politinių slenksčių. Laidą veda Saulius Pilinkus.

Dar vienas žiūrovų dėmesį prikaustęs LRT mediatekos įrašas – nacionalinė atranka į „Euroviziją“. Eteryje vėl verda eurovizinės aistros – LRT žiūrovams buvo įdomi pirmoji „Pabandom iš naujo!“ laida, kurioje pasirodė pirmieji dvylika šių metų atrankos dalyvių, tačiau į antrąjį atrankos etapą pateko tik šeši.

Iš logistikos – į uzbekišką virtuvę: plovo didmeistris Pavelas Kolesnikas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ išdavė tobulą šio patiekalo receptą. Nuo šašlykų iki plovo gaminimo čempionato – taip klojosi uzbekiškos virtuvės šefo P. Kolesniko kelias. Šiandien plovas – neatsiejamas nuo jo gyvenimo. „Giminės recepte“ vyras parodė, kaip pasigaminti uzbekišką plovą kazane.

1. „Neužmiršti“

Neužmiršti. Telefonu su mama atsisveikinusi Loreta Asanavičiūtė reanimacijoje spėjo tik paklausti, ar išgyvens

2. „Svarbus pokalbis“


3. „Daiktų istorijos“

Legendinis SSRS maršalas Georgijus Žukovas galėjo būti vaikystės takų išsižadėjęs Jonas Žukas iš Biržų krašto

4. „Pabandom iš naujo!“. Nacionalinė atranka į „Euroviziją“

„Eurovizija 2020“. Pirmoji nacionalinė atranka: Lietuvos vėliavą pasiryžę nešti atlikėjai ir ankstyvieji atsisveikinimai

5. „Beatos virtuvė“

Iš logistikos – į uzbekišką virtuvę: plovo didmeistris Pavelas Kolesnikas išduoda tobulą šio patiekalo receptą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą