Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.15 11:25

LRT PLIUS laidą „Po pamokų“ ves fizikas dr. Mikas Vengris, sudėtingus dalykus paaiškins per 10 minučių

LRT.lt 2020.01.15 11:25

Sausio mėnesį LRT PLIUS eteryje startavo nauja laida – „Po pamokų“, kurios vedėju tapo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dėstytojas prof. dr. Mikas Vengris. Lazerių specialistas dr. M. Vengris yra ir didelis fizikos mokslų populiarinimo Lietuvoje entuziastas.

Laidos kūrėjai siekia suprantama kalba paaiškinti sudėtingus fizikinius reiškinius. Kelionė po įdomų mokslo pasaulį truks 10 minučių. Per tiek laiko laidos vedėjas dr. M. Vengris, pasitelkęs iliustracijas, animaciją ir humorą, žiūrovams papasakos, kaip buvo atrasti įvairūs fizikiniai reiškiniai ir kaip jie veikia, kaip atsirado įvairios mokslinės teorijos, kaip veikia lazeriai, kt.

Pirmoje „Po pamokų“ laidoje dr. M. Vengris pasakojo apie pasaulyje esančius 9 milijardus prietaisų, kuriems reikalingas belaidis interneto ryšys (Wi-Fi). Laidos įrašą galima peržiūrėti LRT mediatekoje:

Po pamokų. Pasaulyje – 9 milijardai prietaisų, kuriems reikalingas „Wi–Fi“ ryšys, tačiau kaip jie veikia?

Iš viso bus nufilmuotos ir iki vasario 22 dienos parodytos aštuonios „Po pamokų“ laidos. Laida „Po pamokų“ transliuojama šeštadieniais per LRT PLIUS nuo 8.45 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą