Tavo LRT

2015.09.13 08:12

Paaiškėjo dar trys kūriniai, kovosiantys dėl „Dainų dainos“ vardo

Šeštadienio vakarą paaiškėjo dar trys kūriniai, kurie pateks į „Dainų dainos“ finalą. Šį kartą laimė nusišypsojo dainoms „Mūsų čia žemė“, „Saulė leidžias“ ir „Jūra“.

Komisijos balai:

„Mūsų čia žemė“ – 30 balų

„Jūra“ – 29 balai

„Saulė leidžias“ – 29 balai

„Netikėk“ – 28 balai

„Ant pasaulio krašto“ – 26 balai

„Žaliaakė“ – 26 balai

„Bent akimirkai“ – 26 balai

„Ten, kur svajonė laukia“ – 26 balai

Žiūrovų balsai:

„Mūsų čia žemė“ – 3242 balsai

„Saulė leidžias“ – 1812 balsai

„Jūra“ – 1680 balsai

„Netikėk“ – 1253 balsai

„Ten, kur svajonė laukia“ – 1135 balsai

„Žaliaakė“ – 941 balsas

„Ant pasaulio krašto“ – 346 balsai

 „Bent akimirkai“ – 345 balsai

Bendri balai:

„Mūsų čia žemė“ – 20 balų

„Saulė leidžias“ – 18 balų

„Jūra“ – 17 balų

„Netikėk“ – 15 balų

„Ten, kur svajonė laukia“ – 13 balų

„Žaliaakė“ – 12 balų

„Ant pasaulio krašto“ – 11 balų

 „Bent akimirkai“ – 10 balų

„Dainų dainos“ prodiuseris Modestas Karnaševičius anksčiau atskleidė, kad esama pasikeitimų – projektas truks ilgiau, o besirungiantys kompozitoriai – rotuosis. Jaunųjų kompozitorių pusei antradienį atstovavo Stano, Deivydas Zvonkus, Vudis ir Gintarė Karaliūnaitė.

Vyresniesiems kompozitoriams – Ovidijus Vyšniauskas, Galina Savinienė, Vytautas Šiškauskas ir Algimantas Raudonikis. Projekto vedėjai nesikeičia – „Dainų dainą“ ir toliau ves Beatos Tiškevič ir Arūno Valinsko duetas.

Pirmieji į kovą stojo Valdemaras ir Algis Frankoniai su A. Raudonikio kūriniu „Ten, kur svajonė laukia“. „Kūrinys akivaizdžiai išjudino visą salę, tai – pats geriausias kriterijus“, – vertino D. Zvonkus. „Dainavau kartu“, – pripažino G. Karaliūnaitė. Jos teigimu, nėra ką daug komentuoti, kai daina gera. 

Vudis scenoje pasirodė su savo kurta daina „Žaliaakė“. „Labai lietuviška daina, tekstas ir melodija puikiai siejasi“, – gyrė G. Savinienė. 

Inga Valinskienė ir O. Vyšniauskas pristatė kūrinį „Saulė leidžias“. „Daina – patikrinta laiko, tiesiog – superhitas“, – teigė D. Zvonkus. Jo manymu, O. Vyšniausko kūrybos saulė dar tikrai nesileidžia. „Nesu labai pavydi, bet šiandien I. Valinskienei pavydėjau Ovidijaus“, – juokais prisipažino G. Karaliūnaitė. Jos tvirtinimmu, šią dainą dainuoti yra gera. 

Dar vieną, visiškai naują, kūrinį „Bent akimirkai“ konkursui pristatė Stano. Pirmą kartą jį atlikti buvo patikėta Egidijui Sipavičiui. „Stano turi geresnių dainų“, – rėžė A. Raudonikis. V. Šiškauskas sukritikavo dainos atlikimą. „Man patiko dainos forma“,  – pagyrė G. Savinienė.  

Kolektyvas „Jazz Island“ pristatė G. Savinienės kūrinį „Netikėk“. „Sunku vertinti kūrinį, nes atlikimas buvo toks nuostabus“, – žavėjosi Stano. „Fantastiška daina, lenkiu galvą, klausyčiau ir klausyčiau tokios dainos“, – pritarė D. Zvonkus.

„Ant pasaulio krašto“ suskambo dainos kūrėjos G. Karaliūnaitės ir „Rebelheart“ vokalisto lūpose.  „Pasijutau, kaip ant pasaulio krašto“, – tikino V. Šiškauskas.  Pagyrų jis turėjo G. Karaliūnaitės vokalui ir dainos atlikimui.  „Gal, jeigu ji [daina] praskambėtų švelniau, būtų normali daina“, – rėžė A. Raudonikis. 

V. Šiškauskas pristatė savo kūrybos dainą „Čia mūsų žemė“.  „Jeigu šypsena nepaleido, vadinasi, kūrinys yra nuostabus“, – kalbėjo Stano.  Jam pritarė ir kolegos. „Kai V. Šiškauskas scenoje, dar muzikai neužgrojus žinai, kad bus gerai“, – šypsojosi Vudis. 

D. Zvonkaus kūrinį scenoje pristatė Birutė Dambrauskaitė ir Radži. Šio vakaro atlikimas buvo geriausias. „Tikrai vykusi daina, o B. Dambrauskaitės balsas – fantastiškas “, – komplimentus skyrė G. Savinienė. Jos teigimu, Radži ir B. Dambrauskaitės balsai – itin dera.