Tavo LRT

2015.09.13 14:28

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT neberodo naujų spektaklių?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.13 14:28

LRT TELEVIZIJA ir toliau siūlys stebėti filmuotus spektaklius, o jų pritrūkti galėjo tik todėl, kad vasarą – kartojami seni. Taip teigia kanalo LRT KULTŪRA prodiuseris Marius Siparis.

LRT TELEVIZIJA ir toliau siūlys stebėti filmuotus spektaklius, o jų pritrūkti galėjo tik todėl, kad vasarą – kartojami seni. Taip teigia kanalo LRT KULTŪRA prodiuseris Marius Siparis.

LRT RADIJO klausytojas LRT TELEVIZIJOS eteryje pasigedo spektaklių. „Kodėl nebefilmuojami spektakliai, kai jie vyksta? Anksčiau buvo tokia praktika, įdomu, kodėl to nebedarote? Labai daug kainuoti negali: apšvietimas, filmavimas, ir viskas. Norėčiau, kad spektaklius, kurių neberodo, parodytumėte platesnei auditorijai“, – prašo klausytojas.

Kanalo LRT KULTŪRA prodiuseris M. Siparis sako, kad daugelis šiuo metu teatrų scenose rodomų spektaklių vėliau bus parodyti ir per televiziją.

„Iki šiol filmuojame spektaklius. Prieš kelias dienas filmavome Panevėžyje, Miltinio teatre, spektaklį „Vienbėdžiai“, – sako jis.

Tačiau nufilmuotų spektaklių, prodiuserio teigimu, rodyti negalima tol, kol jie dar nepašalinti iš repertuaro teatre. „Kai gauname pranešimą, kad spektaklis neberodomas teatre, mes galime transliuoti“, – aiškina prodiuseris.

Jo manymu, LRT RADIJO klausytojas galėjo pasigesti spektaklių todėl, kad vasarą dažniausiai kartojami seni spektakliai. Tačiau, pasak kanalo LRT KULTŪRA prodiuserio, paruoštas sąrašas įvairių lietuviškų spektaklių, kuriuos tikrai parodys kanalas LRT KULTŪRA: Rimo Tumino „Trys seserys“, Fausto Latėno „Juokdarys“, Juliaus Dautarto „Pelenė“, Oskaro Koršunovo „Išvarymas“.

„Tikrai turime daug spektaklių, kuriuos parodysime. Tačiau turime sulaukti, kada spektaklį baigia rodyti“, – kalba M. Siparis. Pašnekovo teigimu, spektaklio išlikimas repertuare priklauso nuo jo populiarumo: nepopuliarus spektaklis neberodomas greitai, o populiarų scenoje matyti galima ir kelis metus.