Naujienų srautas

Tavo LRT2020.01.02 09:17

LRT KLASIKA kviečia žiemos vakarus leisti kartu su opera

LRT.lt 2020.01.02 09:17

Naujasis LRT KLASIKA projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia ir sausio mėnesį vakarus leisti klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio scenų — Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Londono karališkojo „Covent Garden“, Vienos ir Bavarijos valstybinių operos teatrų.

Projektą „Žiemojimas su opera“ sausio mėnesį papildys penkios LRT KLASIKOS laidos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos iš įvairių Lietuvos miestų. Į diskusijas viešosiose bibliotekose LRT KLASIKA pakvies Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Utenos ir Vilniaus gyventojus.

Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais – bus kalbama apie žymiausių operų aktualumą šiandien. Taip pat kiekvieną mėnesio šeštadienį LRT KLASIKA eteryje bus transliuojamos diskusijose aptartos operos – klausytojai išgirs operas „Don Žuanas“, „Orlandas“, „Toska“, „Sniego karalienė“, „Makbetas“.

Projektas prasidėjo gruodžio mėnesį reveransu lietuviškai muzikai – Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“. Pirmoji diskusija „Ambicingiausia sovietmečio opera ir psichologinis trileris Prūsijos Lietuvoje“ vyko laidos „Pakeliui su klasika“ tiesioginės transliacijos iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos metu.

Diskusijoje dalyvavo Klaipėdos universiteto istorikė dr. Silva Pocytė ir LRT kultūros žurnalistė Gerūta Griniūtė. Pasiklausyti pačios operos LRT KLASIKA kvietė gruodžio 14 d. – vyko transliacija iš Klaipėdos Žvejų rūmų, kur šį rudenį naujam gyvenimui operą „Kelionė į Tilžę“ prikėlė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Pirmoji operos „Kelionė į Tilžę“ premjera įvyko Vilniuje 1980 metais.

Antroji „Žiemojimas su opera“ diskusija „Mozartas – feministas?“ vyks sausio 3 d. Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje Klaipėdoje. Diskusijoje aptariama Wolfgango A. Mozarto opera „Don Žuanas“ LRT KLASIKA eteryje skambės sausio 4 d. vakare.

„Žiemojimas su opera“ transliacijos LRT KLASIKOS eteryje:

„Don Žuanas“

Sausio 3 d. 16.30–18.00 val. diskusijos „Mozartas – feministas?“ apie Wolfgango A. Mozarto operą „Don Žuanas“ tiesioginė transliacija iš Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos.

Sausio 4 d. 18.10–21.00 val. operos „Don Žuanas“ transliacija iš Londono karališkojo „Covent Garden“ teatro.

„Orlandas“

Sausio 7 d. 16.30–18.00 diskusijos apie Olgos Neuwirth operą „Orlandas“ tiesioginė transliacija iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos.

Sausio 11 d. 18.10–21.00 val. operos „Orlandas“ transliacija iš Vienos valstybinio operos teatro.

„Toska“

Sausio 17 d. 16.30–18.00 val. diskusijos „Kodėl Puccini žudė moteris?“ apie Giacomo Puccinio operą „Toska“ tiesioginė transliacija iš Utenos A. Ir M. Miškinių viešosios bibliotekos.

Sausio 18 d. 18.10–21.00 val. operos „Toska“ transliacija iš Milano „La Scala“ (sezono atidarymas).

„Sniego karalienė“

Sausio 23 d. 16.30–18.00 val. diskusija apie Hanso Abrahamseno operą „Sniego karalienė“ tiesioginė transliacija iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos.

Sausio 25 d. 18.10–21.00 val. operos „Sniego karalienė“ transliacija iš Bavarijos valstybinio operos teatro Miunchene (operos „Sniego karalienė“ premjera Bavarijos teatre įvyko šių metų gruodžio mėnesį).

„Makbetas“

Sausio 30 d. 16.30–18.00 val. diskusijos „Makbetas“ – valdžia ir beprotybė“ apie Giuseppe Verdi operą „Makbetas“ tiesioginė transliacija Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos.

Vasario 1 d. 18.10–21.00 val. operos „Makbetas“ transliacija iš Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro.

Išsamesnę programą galite rasti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą