Tavo LRT

2019.12.31 19:10

Skaitytojai išrinko 2019-ųjų LRT.lt portalo metų nuotrauką

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2019.12.31 19:10

Mušant paskutinėms 2019 metų valandoms skelbiame LRT.lt portalo „Metų nuotraukos“ rinkimų nugalėtoją. Juo tapo Justino Stacevičiaus užfiksuotas kadras eitynėse „Už lygybę“.

Nugalėtojo nuotrauka surinko 2378 LRT.lt skaitytojų balsus.

Antroje vietoje liko Edvardo Blaževič užfiksuota Joninių akimirka. Ji surinko 1176 balsus.

Trečiojoje vietoje – kita J. Stacevičiaus nuotrauka, kurioje užfiksuota prezidentą Gitaną Nausėdą rinkimų naktį sveikinanti jo žmona Diana Nausėdienė. Nuotrauka surinko 1025 balsus.

Pats nuotraukų autorius, LRT.lt portalo fotografas, J. Stacevičius teigia, kad nesitikėjo, jog net dvi nuotraukos pateks tarp trijų geriausių kadrų.

„Nesitikėjau, bet tai nestebina, nes abi nuotraukos kalba apie meilę, o tai labai empatiškas ir universalus jausmas. Visi kažką myli, visi už ką nors kovoja, vienokiais ar kitokiais būdais siekia geresnio rytojaus. Nuotraukose būtent ir yra užfiksuotos tos akimirkos“, – sako fotografas.

Paklaustas, kaip užfiksuoti kadrą, kuris taptų metų nuotrauka, jis sako, kad reikia nenustoti mokytis, domėtis praktiškai viskuo ir nepamiršti klausytis žmonių.

„Spaudos fotografija yra apie žmones, gyvenimą, visuomenę. Vien mokėti naudotis fotoaparatu negana, nes net ir tada negali žinoti, kad laimėsi rinkimus, juk renka visuomenė, o visuomenė dinamiška ir jos nuomonė kinta“, – pastebi J. Stacevičius.

Fotografas įvertino ir šiuos metus visam LRT.lt portalo fotografų skyriui. Jis teigia, kad metai buvo geri ir skatinantys dar labiau tobulėti.

„Manau metai buvo geri. Edvardas Blaževič ir Domantas Umbrasas (LRT.lt portalo fotografai – LRT.lt) yra aukščiausio lygio spaudos fotografai, kurie kasdien padaro šimtus puikių fotografijų. Dirbant petys į petį kasdieną su jais tikrai netrūksta konkurencijos ir paskatos pačiam tobulėti“, – teigia fotografas.

J. Stacevičius LRT dirba nuo 2019 m. balandžio, spaudos fotografu – 10 metų. Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ keturių auksinių kadrų laimėtojas sporto (2015 m.), diplomatijos (2017 m., 2018 m.) ir gyvenimo (2018 m.) kategorijose.

LRT.lt portalo fotografams svarbu būti kuo arčiau įvykių ir juos užfiksuoti kuo įdomiau – jie drąsiai žengia tiek prie didžiausių pasaulio žvaigždžių, tiek prie rastų Vilniuje bombų, jie bendrauja su žmonėmis per fotoobjektyvą ir laukia tik vieno – jų nuoširdžios emocijos.

Įspūdingų nuotraukų per metus LRT.lt fotografai padarė labai daug, tačiau rinkimams buvo atsirinkta 10 nuotraukų iš skirtingų temų.

O čia – 100 įspūdingiausių metų kadrų: