Tavo LRT

2015.09.04 10:28

„Misija: Vilnija“ pradeda kelionę po Vilniaus kraštą

LRT.lt2015.09.04 10:28

Jau šį sekmadienį LRT TELEVIZIJOS eteryje startuoja pirma Vilniaus kraštui skirta laida „Misijos: Vilnija“. Laidos vedėja – žinoma atlikėja Katažina Zvonkuvienė - pakvies į gimtąjį kaimą, kur ją pasitiks iki šiol viešumos vengusi mama Halina. Kokia yra Pietryčių Lietuvos kasdienybė?

Jau šį sekmadienį LRT TELEVIZIJOS eteryje startuoja pirma Vilniaus kraštui skirta laida „Misijos: Vilnija“. Laidos vedėja – žinoma atlikėja Katažina Zvonkuvienė – pakvies į gimtąjį kaimą, kur ją pasitiks iki šiol viešumos vengusi mama Halina. Kokia yra Pietryčių Lietuvos kasdienybė?

Visgi kasdienybe laida neapsiribos. „Per gyvenimo rutiną pamėginsime atskleisti kur kas platesnes ir sistemiškesnes problemas, kurias įvardins Medininkų bendruomenės nariai ir pati laidos vedėja“, – sako laidos kūrėjai.

„Kai teko išvažiuoti iš čia, susidūriau su žiauroka tikrove. Manęs nepriėmė, nes aš buvau lenkė“, – atsimena K. Zvonkuvienė. Gyventojai sutaria, kad norint, jog įvyktų pokyčiai tiek jų krašte, tiek visoje šalyje, privalo pradėti keistis patys žmonės.

Pokyčių išvys ir laidos žurnalistai, analizuosiantys prekybinius ryšius tarp Lenkijos ir Lietuvos. Pasirodo, kad ne tik lietuviai važiuoja į kaimyninę šalį ieškoti pigios produkcijos – krepšių krauti lenkai važiuoja ir čia. O štai Lietuvos totoriai parodys kur kas ramesnę ir santūresnę gyvenimo pusę, nors jų bendruomenė yra blaškoma emigracijos. Lietuvos gyvo istorinio paveldo likučius „Misija: Vilnija“ skaičiuos kaime Keturiasdešimt Totorių.

„Misija: Vilnija“ su K. Zvonkuviene – sekmadienį 15.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.