Tavo LRT

2019.12.29 17:15

Verta pagarbos: LRT Metų apdovanojimuose bus paskelbta Metų nuomonė

LRT.lt 2019.12.29 17:15

Metų nuomonė: už laikyseną, paskatinusią pokyčius, už poziciją, vertą pagarbos. Kviečiame susipažinti, kas pretenduoja į apdovanojimą „Metų nuomonė“. Laureatai gruodžio 31-ąją, artėjant vidurnakčiui bus paskelbti per LRT TELEVIZIJĄ.

1. Nerijus Cesiulis – už atvirą nuomonę apie konkrečių institucijų darbą Alytaus gaisro metu. Nuomonę, kuri priverčia keistis. Alytaus miesto meras N. Cesiulis visuomenės simpatijas pelnė po to, kai gaisro nesprendė sėdėdamas kabinete, o keliavo į patį jo židinį ir operatyviai informavo visuomenę tiek apie gesinimo darbus, tiek apie biurokratines kliūtis efektyviam ekstremalios situacijos suvaldymui.

2. Jaunųjų gydytojų asociacija – už viešus komentarus apie situaciją ligoninėje po kolegos nusižudymo bei drąsą kalbėti atskleidžiant sistemos ydas ir taip prisidedant prie tolesnio problemų sprendimo.

3. Nerijus Kesminas – už aštrius pasisakymus apie Lietuvos futbolo rinktinę ir išsamius komentarus po svarbiausių futbolo varžybų savo „Facebook“ profilyje.

4. Nerijus Šepetys – už gebėjimą matyti visas sudėtingų istorinių aplinkybių puses. Jis santūriai, bet tikslingai įsitraukdavo į aktyvias diskusijas tiek dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentos, tiek dėl kitų nevienareikšmių klausimų.

5. Asociacija „Gyvas miškas“ – už aktyvią ir principinę pilietinę poziciją bei nuoseklias pastangas ginti Lietuvos miškus: stabdant esamą reformą ir inicijuojant priimtinesnę; inicijuojant socialinį dialogą – nacionalinę diskusiją Lietuvos miškų strategijos ir vizijos klausimais; aktyviai įtraukiant visuomenę į sprendimų priėmimo procesus; formuojant ir įgyvendinant holistinės miškininkystės viziją.

6. Rūta Baltušytė-Sakalauskienė – už tai, kad drąsiai kalba apie situaciją įkalinimo įstaigose. Po to, kai žiniasklaidai papasakojo apie sistemos ydas, jai teko palikti darbą.

7. Audrys Karalius – už viešą abejonę dėl Zapyškio bažnyčios prieigų renovacijos vertės. Architektas, apsilankęs Zapyškyje, įamžino aplink bažnyčią liejamo betono aikštę, paskelbė nuotraukas viešai ir neslėpė, kad yra sukrėstas. Vaizdams iš Zapyškio pradėjus sklisti interneto erdvėje, visuomenėje užvirė diskusija dėl tokios renovacijos vertės.

8. „Baltijos aplinkos forumas“ (Gintaras Varnas) už iniciatyvą užtikrinti sengirės – Punios šilo – apsaugą. Organizacija ne tik pasisako už Punios šilo rezervato plėtrą ir skatina diskutuoti bendriau, bet ir aktyviai į šį procesą įtraukia mokslininkų bendruomenę, visuomenę. Organizacija pritraukė 100 žinomų žmonių, prezidentų Valdo Adamkaus ir Gitano Nausėdos palaikymą. BAF ir G. Varno inicijuota peticija surinko per 15 tūkst. piliečių parašų, sutelkė žymius mokslininkus vieningai išreikšti savo poziciją.

9. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro direktorius Leonas Blėdis, to paties teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas, režisierius Artūras Areima, lenkų dramaturgas Michalas Walczakas – už tai, kad nepasidavė vidinei bei išorinei cenzūrai ir pasinaudojo kūrėjų laisve kalbėti sudėtingomis temomis kurdami spektaklį „Mūsiškiai“.

Nominantus LRT metų apdovanojimams galėjo siūlyti kiekvienas, o nugalėtojus išrinko komisija, kurią sudarė Darius Chmieliauskas, Sonata Jarmalaitė, Kristupas Sabolius, Arūnas Matelis, Daina Urbanavičienė, Mantas Zalatorius, Margarita Šešelgytė, Daina Kleponė.

Kas tapo LRT „Metų apdovanojimų“ laureatais, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai sužinos šventinę Naujųjų metų naktį. Bus paskelbti nominacijų „Metų nuomonė“, „Metų dialogas“, „Metų lygybė“, „Metų vizija“, „Metų pokytis“, „Metų aidas“, „Metų asmenybė“, „Metų populiariausias“, „Metų draugas“ ir „Metų pokštas“ nugalėtojai.