Tavo LRT

2019.12.27 19:52

Aštuntojo „Kas ir kodėl?“ sezono laimėtojas už pergalę dėkoja Mikei Pūkuotukui

LRT.lt2019.12.27 19:52

Krentant auksiniam konfeti lietui penktadienio vakarą, gruodžio 27 d. paaiškėjo jau aštuntojo populiariosios LRT TELEVIZIJOS intelektinės viktorinos „Kas ir kodėl?“ laimėtojas. Juo tapo kaunietis Lietuvos aviacijos muziejaus muziejinių procesų automatizavimo inžinierius, laisvai samdomas vertėjas Saulius Štulas.

5 tūkst. eurų prizą jis ketina panaudoti namų renovacijai, dalį – vienai kitai savosios kompiuterinės studijos programai ar įrenginiui. Taip pat – atšvęsti šią progą su artimųjų, bendraklasių ir bendradarbių palaikymo komandomis.

„Manau, kad man padėjo laimėti viskas – nuo vidurinės ir aukštosios mokyklos kursų, mokslo populiarinimo žurnalų ir publikacijų iki vaikystės knygų ir matytų filmų. Ypatingai dėkoju Mikei Pūkuotukui“, – po pergalės sakė Saulius. Šis legendinis ir beveik be išimčių tiek mažųjų, tiek suaugusių skaitytojų mėgstamas Aleksandro Milno personažas išties prisidėjo prie sezono laimėtojo sėkmės. Iki paskutinės minutės įtempta, taškas į tašką vykusi dvikova baigėsi nuskambėjus paskutiniam klausimui apie Mikės Pūkuotuko citatą.

„Žaidime „Kas ir kodėl?“ dalyvavau trečią kartą. Pirmą kartą pavyko pasiekti sezono pusfinalį, antrąkart kritau jau pirmame ture nuo „Žemaičių klano“ (linkėjimai Augustinui Žemaičiui). Šįkart, manau, rezultatą lėmė įvairių sričių žinios ir sėkmė, nes pakliūdavo klausimai temomis, kuriomis yra tekę domėtis, ir pasisekdavo paspausti mygtuką šiek tiek greičiau už varžovą. Kartais padėdavo logika ir vaizduotė, kartais sukliudydavo“, – pasakojo laimėtojas.

Antrąją vietą ir 3 tūkst. eurų prizą viktorinoje pelnė taip pat kaunietis, vadybininkas Emilis Kašinskas. Po 1 tūkst. eurų piniginiai prizai atiteko iš Kauno kilusiam ir Vilniuje teisę pirmame kurse studijuojančiam Rokui Miečiui ir chemikui, atsargos karininkui, laimingam trijų vaikų tėčiui iš Kėdainių Tomui Grigaliūnui.

„Labai džiaugiuosi, kad viktorinos populiarumas ir žiūrovų gretos prie ekranų toliau auga. Bendraujame su savo auditorija ne tik per TV ekraną ar mūsų paskyroje socialiniame tinkle. Šiemet mūsų žaidimas dar labiau išplėtė ribas – gausi „Kas ir kodėl?“ žaidėjų ir gerbėjų komanda kartu bėgo ir kalėdiniame bėgime Vilniuje“, – džiaugėsi viktorinos vedėjas Darius Jurgelevičius.

Naujas, jau devintasis „Kas ir kodėl?“ sezonas prasideda pirmadienį, gruodžio 30 d. 18.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.