Tavo LRT

2019.12.20 12:08

Iniciatyva „Draugystė veža!“ vėl kviečia į keliones po Lietuvą ir „Euroviziją“

LRT.lt2019.12.20 12:08

Gruodžio 20 d. jau penktą kartą startuoja LRT pristatoma socialinė iniciatyva „Draugystė veža“.

Iniciatyvos organizatoriai VšĮ „Turizmo plėtros institutas“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu dalyvauti projekte vėl kviečia draugų poras, kurie savo asmeninėmis draugystės istorijomis laužo stereotipus, kartu siekia tikslų ir turi svajonę – savo akimis išvysti „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuris 2020 metų gegužės mėnesį vyks Olandijoje.

Jau penktus metus vykstančio projekto organizatoriai pastebi, kad, prasidėjusi nuo negalią turinčio ir be jos gyvenančio žmonių draugystės, iniciatyva pasklido plačiau – projekto dalyviai pradėjo ne tik lankytis įvairiose šalies vietose, bet ir kalbėtis su juos priimančiais kultūros, verslo, sveikatos įstaigų atstovais apie aplinkos pritaikymą, kitus negalią turintiems žmonėms svarbius dalykus.

„Draugystė veža“ poveikis akivaizdus ne tik negalią turintiems, bet ir visuomenei, politikams, verslo atstovams.

Akcijoje dalyvauti norinčios draugų poros turi užpildyti portale www.lrt.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istorijas. Filmuoti pasakojimai apie organizatorių atrinktas aštuoniolika pretendentų porų bus pristatomi tinklalapyje www.lrt.lt ir LRT TELEVIZIJOS laidose „Labas rytas, Lietuva“.

Šiais metais atrankiniai siužetai bus filmuojami šešiose kelionėse po Lietuvą, kurias organizuoja ištikimi akcijos draugai Superkelionės.lt ir BSS grupė, todėl visiems dalyvavimas akcijoje ir šiais metais bus kaip prizas, o žiūrovai galės pamatyti, kaip jau lietuviškose kelionėse Draugystė veš.

Trys laimėtojų poros bus atrenkamos balsuojant portale www.lrt.lt vasario 7-14 dienomis ir paskelbiamos finalinėje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidoje. Gegužės mėnesį laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Olandiją bei galimybė gyvai stebėti Lietuvos ir kitų šalių atstovų pasirodymus Eurovizijoje.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.