Tavo LRT

2015.09.08 15:05

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – vyrai floristai ir juodosios keramikos meka

LRT.lt 2015.09.08 15:05

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė gyvenimo būdo laida „Stilius“. Pirmasis laidos pasakojimas apie keramikos meistrę Reginą Mataitienę. Tai, ko Lietuvai nedavė kitados Gruzdžių dvarą valdęs kunigaikštis Naryškinas, su kaupu kompensuoja šią vietą garsinanti tituluota keramikė. Kartu su vyru Vytautu apleistą užkampį ji pavertė juodosios keramikos meka, į kurią kelią randa švedai, japonai, italai. 

Antrasis pasakojimas apie vyrus ir gėles, kurie – stereotipiškai nelengvai suderinamos kategorijos. Tačiau žinomiausi pasaulio floristai yra būtent vyrai. Žinomas stilistas Mantas Petruškevičius apie savo norą kurti išskirtinį gėlių butiką prabilo tik prieš kurį laiką, tačiau aistra gėlėms jį užvaldė dar nuo paauglystės. Šiandien be žydinčių jo kompozicijų neapsieina prabangių viešbučių vestibiuliai, prašmatniausios šventės. „Tinkamos gėlės ir jų kompozicijos gali daug“, – pritaria ir Andrius Plindinas, taip pat stebinantis savo išmoningumu ir gebėjimu suderinti nesuderinamus augalus.

LRT žiūrovus sudomino ir egzotiškos Samujaus salos kokosų plantacijos, kuriose dirba beždžionės. „Kiekviena iš šių beždžionių, prieš pradėdama rinkti kokosus, privalo lankyti mokyklą, t. y. šešis mėnesius mokytis taisyklingai rinkti kokosus ir juos mesti ant žemės taip, kad jie nesuskiltų“, – savo įspūdžiais dalinasi laidos „Gyvenimas“ kūrėjas žurnalistas Edvardas Žičkus.

Vietiniai salos gyventojai įspėja, kad savo daiktus reikia saugoti itin akylai, nes šie vikrūs gyvūnai gali greitai pačiupti užsižiopsojusio turisto daiktus ar net kibti į atlapus, ne vienam atvykėliui yra tekę išvykti su mėlyne po akimi, išrautų plaukų kuokštais, prarastu telefonu ar papuošalais.

LRT mediatekos lankytojus sudomino ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio laida „Dėmesio centre“, kurioje – pokalbis apie pasiruošimą Europos krepšinio čempionatui, besižiebiančias krepšinio žvaigždes ir ateities planus su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiuoju treneriu Jonu Kazlausku. 

LRT žiūrovai visuomet domisi operatyviai ir profesionaliai pateikiamomis naujienomis, tad daug dėmesio mediatekoje sulaukė į penktąją dešimtį įkopusi naujienų laida „Panorama“. Pagrindinėje nacionalinės televizijos naujienų laidoje – išsami verslo, kultūros, sporto informacija, orų prognozė.

LRT mediatekos lankytojai aktyviai stebi laidą „Labas rytas, Lietuva“. Šį kartą vieną jų sulaukė dar didesnio susidomėjimo. Laidoje – reportažas apie atvykusią Kinijos delegaciją, kuri pradeda vertinti Lietuvos pasiruošimą eksportuoti galvijus. Studijoje – pokalbis apie mūsų šalyje vykdomą gyvūnų sveikatos kontrolę. Prisimenama artėjanti Baltijos kelio sukaktis. Taip pat – interviu su Kristina Sabaliauskaite, kuriai už paskutinius darbus – solidžiausia literatūrinė premija.

1. „Stilius“

2. „Gyvenimas“

3. „Dėmesio centre“

4. „Panorama“

5. „Labas rytas, Lietuva“