Tavo LRT

2019.12.19 12:08

Šventiniu laikotarpiu – išskirtinės LRT RADIJO teatro premjeros

LRT.lt 2019.12.19 12:08

Gražiausių žiemos švenčių metu LRT RADIJO teatras pristato net keletą išskirtinių premjerų. Tai – ir suaugusiems, ir vaikams skirtos Kalėdinės istorijos bei radijo serialas pagal šalyje garsų romaną „Pietinia kronikas“.

Radijo teatro spektaklis vaikams „Kalėdinis detektyvas“

Prieš pat Kalėdas, gruodžio 22 d., LRT KLASIKOS eteryje 20.05 val. nuskambės vaikams skirtas spektaklis „Kalėdinis detektyvas“. Tai – originali vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos pjesė, sukurta specialiai Vaikų radijo teatrui. Istorija prasideda, kai miestelyje dingsta visos Kalėdų eglutės ir Kalėdų Senelis nebeturi kur palikti šventinių dovanų. Kad Kalėdos įvyktų ir visi gautų dovanų, du vaikai – brolis ir sesuo – drauge su Kalėdų Seneliu leidžiasi į kelionę ieškodami, kas pavogė eglutes. Spektaklyje kalbama apie gerumo, šilto ir artimo bendravimo būtinybę, be kurios šventė praranda savo esmę.

Spektaklio režisierius – Giedrius Arbačiauskas, garso režisierė – Eglė Jarmolavičiūtė.

Pagrindinius – vaikų – vaidmenis atlieka Veronika Narvidaitė ir Marius Arbačiauskas, Kalėdų Senelį įkūnija Vytautas Rašimas. Vaidina Giedrius Arbačiauskas, Joana Čižauskaitė ir Justinas Narvidas. Spektaklyje skambėsiančių dainų muziką kūrė Giedrius Arbačiauskas, aranžavo Aras Žvirblys.

„Kalėdinio detektyvo“ įrašą po premjeros bus galima rasti ir LRT.LT mediatekoje, ir tinklalaidžių platformose.

Radijo teatro spektaklis suaugusiems „Kalėdų giesmė“

Gruodžio 25 ir 28 dienomis, 12.12 val., LRT KLASIKOS eteryje įvyks Romualdo Vikšraičio režisuoto radijo spektaklio suaugusiems „Kalėdų giesmė“ premjera. Spektaklis sukurtas pagal Charles Dickens to paties pavadinimo novelę. „Sovietų laikais, kiek man žinoma, ji nebuvo spausdinama. Pajutau, kad ją būtina perkelti į sceną (Vilniaus kamerinio teatro), o dabar dar ir sukurti vaidinimą radijo bangomis: tai pamažu turi veikti kaip gerumo, nuoširdumo ir didžiadvasiškumo skiepai mūsų visuomenei. Tai – ne pirmas mūsų darbas su labai profesionalia ir jautria radijo režisiere Lina Dainiene, tačiau tai pirmas mūsų bendras darbas radijo teatre suaugusiems. Gyvenimas rodo, kad ir pačių naujausių technologijų amžiuje radijas – paskutinis ryšys, tarsi savotiška laisvų rankų įranga, jungianti mus su pasaulio kultūra. Tarsi balsas iš dangaus. Tikiu, kad ir „Kalėdų giesmė“ ras savo klausytoją ir padaugins gerumą mūsų aplinkoje. Labai norėčiau šį darbą skirti savo mamos Eugenijos atminimui ir prisiminti žmones, kurie atskleidė Šv. Kalėdų prasmę mano vaikiškoje širdyje,“ – sako režisierius R. Vikšraitis.

Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atlieka aktoriai: Tadas Gudaitis, Dainius Kazlauskas, Algimantas Butvilas, Vaiva Mačianskienė, Žaneta Gudaitienė ir kiti.

Radijo serialas „Pietinia kronikas“

Nuo gruodžio 28 d. LRT RADIJO eteryje prasidės radijo spektaklio „Pietinia kronikas“ transliacijos. Serialas sukurtas pagal to paties pavadinimo Rimanto Kmitos romaną, paties autoriaus paverstą vos 70 puslapių pjese. Šiaulių gatvės šnekta parašyto romano herojų Rimantą čia įgarsins aktorius Rokas Petrauskas, o jo mylimąją Moniką įkūnys šiaulietė aktorė Vaidilė Juozaitytė.

Pirmuosius meilės nuotykius herojus mėgina patirti su profesinės mokyklos auklėtine Edita – Urte Povilauskaite. O Jurgą, menininkę intelektualę, kuri padarė įtaką paaugliškai Rimanto brandai, vaidina Anastasija Marčenkaitė, nepamirštama „Ekskursantės“ herojė Marija. Ir miuziklu, ir ekskursija, ir diskoteka spėjęs pabūti R. Kmitos romanas į radijo teatro „sceną“ atkeliauja kaip aštuonių pusvalandžio trukmės dalių serialas, kurio įrašai po premjeros bus pasiekiami ir LRT.LT mediatekoje, ir tinklalaidžių platformose.