Naujienų srautas

Tavo LRT2019.12.16 10:10

Praėjusios savaitės žiūrimiausia laida – „Klauskite daktaro“ apie ketogeninės mitybos šalutinius poveikius

LRT.lt 2019.12.16 10:10

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę LRT žiūrovus labiausiai domino laida „Klauskite daktaro“ apie sveikatą. Šįkart – pasakojimas apie ketogeninę mitybą ir jos sukeliamus šalutinius poveikius. A. Unikauskas teigia, kad pirmą kartą pradėję laikytis šios dietos galite susidurti su tokiu reiškiniu, kaip „keto gripas“: jaučiamas nuovargis, skrandžio skausmas ar net galvos svaigimas. Tai pirminė organizmo reakcija į angliavandenių apribojimą. Gydytojas patarė, kaip palengvinti šiuos simptomus.

Daug dėmesio sulaukė ir kulinarinė laida „Beatos virtuvė“. Laidos rubrikoje „Giminės receptas“ Rumšiškių liaudies buities muziejuje dirbančios Gita Šapranauskaitė ir Rasa Bertašiūtė gamino pačius skaniausius kalėdinius meduolius. Toliau ruošiamos valgomos dovanos – gaminti naminiai saldainiai su džiovintais vaisiais ir šokoladu, o apie tai, kaip žiemos šventėms ruošiasi ir jas švenčia italai, pasakojo linksmasis virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Nepamiršti ir advento patiekalai – įkvėpta senos kulinarinės knygos laidos vedėja Beata Nicholson įdarė bulves ypatingu grybų, varškės ir daržovių įdaru.

Į LRT mediatekos praėjusios savaitės žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir laida „Šok su žvaigžde“. Ant parketo ir vėl netrūko emocijų: išsiavus iš batelių ir trumpam pamiršus pramoginius šokius energija grįžo sulig pirmais rokenrolo ir lindihopo žingsneliais. Teisėjai dar niekada nebuvo tokie dosnūs dešimtukų – juos gavo ne viena, o net dvi poros. Visgi energingas šokis ir „laivelio“ judesys nepadėjo į finalą patekti Ugnės Siparės ir Luko Petkevičiaus porai – jiedu atsisveikino su šokių projektu.

Dar viena daug dėmesio sulaukusi laida – „Visi kalba“. Pokalbių laidoje svečiavosi psichoterapeutas doc. Eugenijus Laurinaitis ir dalijosi mintimis apie mobingą darbe. Sudėtinga darbo aplinka iš tiesų didina poreikį išsikrauti, o išsikrovimo objektu visada tampa silpniausias, turintis aukos žymę, sako jis ir pažymi, kad kolegų ujamam žmogui pačiam apsiginti yra labai sunku, dėl to „žmogaus-skambučio“ vaidmuo – ypač svarbus.

Dar vienas įrašas, patekęs į LRT mediatekos žiūrimiausių įrašų TOP 5 – italų draminis serialas „Ponių rojus“. Seriale pasakojama apie gražuolę Terezą Jorijo, kuri persikelia gyventi į Milaną ir įsidarbina drabužių parduotuvėje „Ponių rojus“. Čia ji pažįsta intrigų, pavojų ir aistrų kupiną mados pasaulį.

1. „Klauskite daktaro“

Angliavandenių apribojimas: nenustebkite, jei pradėjus keto mitybą, jai draugėn įsitaisys ir „keto gripas“

2. „Beatos virtuvė“

Beatos virtuvė. Tirpstantys šventiniai meduoliai, naminiai saldainiai, Advento bulvės ir lietuviškos-itališkos Kalėdos

3. „Šok su žvaigžde“

4. „Visi kalba“

Eugenijus Laurinaitis: visuomenės brandą parodo tai, kaip ji sugeba pasirūpinti savo silpniausiais

5. „Ponių rojus“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą