Tavo LRT

2019.12.11 13:09

Paskutinė „Ypatingo būrio“ diena kariuomenėje: išbandymas skausmu ir ministro nuostaba

LRT TELEVIZIJOS laida „Ypatingas būrys“, LRT.lt2019.12.11 13:09

Trečiadienį, 21.30 val., LRT TELEVIZIJA parodys jau paskutinę niekur pasaulyje nematyto projekto „Ypatingas būrys“ laidą. Neįgalieji, keturias savaites gyvenę kariuomenės ritmu, jau įrodė, kad didžiausia jėga slypi ne kūne, o dvasios stiprybėje.

Paskutiniąją dieną „Ypatingo būrio“ dalyvių laukė psichofizinio rengimo užduotys. „Tai yra išėjimas iš komforto zonos, įvairių baimių nugalėjimas, prisitaikymas, proto ir kūno valdymas. Daugiausia šios užduotys skirtos savo baimių pažinimui ir valdymui“, – pristatys Lietuvos karo akademijos Fizinio rengimo centro vyr. specialistas, štabo seržantas Gintaras Širinskas.

„Po to, ką pamatėme, sukirbėjo mintis: ar čia labai saugu? Ar tikrai verta tai daryti?“ – nerimo neslėps projekto dalyviai. Svarbiausia jų užduotis susidūrus su skausmu – susipažinti su savo baimėmis ir išmokti jas valdyti.

Išlydėti „Ypatingo būrio“ atvykęs Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis neslėps susižavėjimo projekto dalyviais. „Žiūrėjau laidą išsižiojęs, apšalęs, visą laiką neatitraukdamas akių. Tai yra fantastiška. Nors veiksmas vyksta kariuomenėje, ji man nuėjo į antrą planą. Pirmiausiai buvo žmogaus valia ir motyvacija. Sakiau ir savo dukrai, ir kitiems, kad būtinai pažiūrėtų. Tai šokiruoja teigiama prasme.

E. Hemingvėjus yra pasakęs, kad gyvenimas laužo kiekvieną, bet galų gale parodo, kad stipriausi esame tais lūžiais ir randais. Tai yra apie jus. Jūs įrodote, kokios beribės yra žmogaus galimybės“, – sakys R. Karoblis.