Tavo LRT

2019.12.10 10:57

„Žiemojimas su opera“ – naujas LRT KLASIKA projektas kvies vakarus leisti muzikaliai

LRT.lt2019.12.10 10:57

Naujas LRT projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia šešis šeštadienių vakarus leisti kartu su LRT KLASIKA, klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio operos teatrų — Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Vienos valstybinės operos, Londono karališkojo „Covent Garden“, ir Miuncheno Bavarijos nacionalinio teatro. Ciklas prasidės reveransu lietuviškai muzikai – Eduardo Balsio opera „Kelionė į Tilžę“.

Visa programa – čia.

Projektą „Žiemojimas su opera“ papildys šešios išvykstamosios LRT KLASIKOS laidos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos per LRT KLASIKĄ iš skirtingų Lietuvos miestų. Diskutuoti ir atvykti į miestų viešąsias bibliotekas kviesime visus norinčius Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Utenos ir Vilniaus gyventojus.

Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir nuolatos besikeičiančiais įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais - kalbėsimės apie žymiausias operas ir jų aktualumą šiandien.

Pirmoji diskusija „Ambicingiausia sovietmečio opera ir psichologinis trileris Prūsijos Lietuvoje“ ir tiesioginė laidos „Pakeliui su klasika“ transliacija vyko gruodžio 9 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Diskusijoje apie Eduardo Balsio operą „Kelionė į Tilžę“ dalyvavo LRT muzikologė Jūratė Katinaitė, Klaipėdos universiteto istorikė dr. Silva Pocytė, LRT kultūros žurnalistė Gerūta Griniūtė. Laidos-diskusijos įrašą galite rasti čia.

Pirmasis „Žiemojimo su opera“ spektaklis bus transliuojamas jau gruodžio 14 d. 18.10 val. per LRT KLASIKĄ . Kviečiame vakarą praleisti klausantis Eduardo Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ (1980) iš Klaipėdos Žvejų rūmų. Dalyvauja Rita Petrauskaitė, Mindaugas Zimkus, Jovita Vaškevičiūtė, Dalia Kužmarskytė, Artūras Kozlovskis, Jadvyga Grikšienė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir orkestras, dirigentas Tomas Ambrozaitis.