Naujienų srautas

Tavo LRT2019.12.09 09:21

Nacionaliniame žmogaus teisių forume – diskusija apie besikeičiančius lyčių vaidmenis

LRT.lt 2019.12.09 09:21

Rytoj, gruodžio 10 d., minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, LRT kartu su partneriais iš Amerikos ambasados kviečia į diskusiją apie tai, kaip keitėsi lyčių vaidmenys Lietuvoje ir kaip šie pokyčiai atspindi Lietuvos pokyčius ir pasiekimus nuo Nepriklausomybės iki mūsų dienų.

Diskusija vyks Nacionalinio žmogaus teisių forumo metu, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Čia taip pat bus apžvelgtos ir tokios temos kaip vaikų teisės, globos įstaigų, žiniasklaidos politikos padėtis ir pan.

Diskusijos „Jos“ ir „jie“ perkaitusiame pasaulyje: tapatybės, vaidmenys, akligatviai ir galimybės“ metu kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kalbins menotyrininkę, fotografijos ir dailės kritikę dr. Agnę Narušytę, sociologę prof. Aušrą Maslauskaitę, menotyrininkę, parodų kuratorę dr. Laimą Kreivytę, filosofą dr. Viktorą Bachmetjevą ir sociologą, kultūros tyrinėtoją prof. Artūrą Tereškiną.

Diskusijos dalyviai apžvelgs, kaip Nepriklausomybės epochoje keitėsi lyčių tapatybės ir vaidmenys, kaip ir kodėl plėtėsi arba siaurėjo lyčių saviraiškos bei savirealizacijos galimybių laukas, kokiu būdu pastaroji kaita paveikė lyčių lygių galimybių balansą, kokią įtaką aukščiau paminėti procesai darė LGBT bendruomenės Lietuvoje situaciją, o taip pat aptars šios bendruomenės galimybes gyventi orų bei pilnavertį gyvenimą Lietuvos Respublikoje.

Diskusija „Jos“ ir „jie“ perkaitusiame pasaulyje: tapatybės, vaidmenys, akligatviai ir galimybės“ vyks gruodžio 10 d., antradienį, 16.15 Renginių erdvėje (III a.). Daugiau apie diskusiją www.nztf.lt.

Diskusija yra kampanijos „Laisvės banga“, kurią įgyvendina LRT bendradarbiaudama su partneriais – JAV Ambasada Lietuvoje – dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą