Tavo LRT

2015.08.28 15:04

R. Maskoliūnas įvardijo, kokius filmus matysime naujame LRT sezone

Alvyda Bajarūnaitė, Ramūnas Grumbinas, LRT.lt2015.08.28 15:04

Naujame LRT TELEVIZIJOS sezone bus gausu istorinių ir linksmų filmų, o kai kuriuos iš jų bus galima išvysti jau visai netrukus. Taip teigia už filmų įsigijimą LRT atsakingas Rolandas Maskoliūnas, pasak kurio, LRT žiūrovų daug naujienų laukia ne tik rudenį, bet ir žiemą.

Naujame LRT TELEVIZIJOS sezone bus gausu istorinių ir linksmų filmų, o kai kuriuos iš jų bus galima išvysti jau visai netrukus. Taip teigia už filmų įsigijimą LRT atsakingas Rolandas Maskoliūnas, pasak kurio, LRT žiūrovų daug naujienų laukia ne tik rudenį, bet ir žiemą.

„Galite laukti ne tik šio, bet ir šventinio sezono, naujųjų metų, nes tuo metu parodysime filmą „Bjaurusis aš“ („Despicable Me“). Tai mūsų vieno iš paketų naujas pirkinys. Bet kad žiūrovai jį pamatytų, dar teks palaukti gruodžio mėnesio, švenčių laikotarpio. Tačiau, kaip minėjau, iki to bus dar daug linksmų ir dramatiškų filmų, pradedant „Elžbieta“, baigiant „Bridžitos Džouns dienoraščiu“, – interviu LRT RADIJUI sako R. Maskoliūnas.

– Kokios naujienos žiūrovų laukia šį sezoną? Ką pamatysime tokio, ko niekur kitur negalime pamatyti?

– Mūsų filmų pozicijos šiemet išlieka iš esmės tos pačios, kaip ir buvo praėjusiame sezone. Kadangi pasiteisino ketvirtadienio pozicija, buvo gana gerai žiūrimi filmai istorine tematika, filmai apie karą ir pan., tą ciklą tęsime. Bus ir naujų, ir pačių naujausių filmų apie Antrąjį pasaulinį karą, stalinizmo laikotarpį, Šaltąjį karą, šiuolaikinės politikos užkulisius. Sekmadienio vakaras skirtas kostiuminėms dramoms, nuotykių filmams, tokiems, kaip „Džeinė Eir“, „Žana d’Aark“, „Elžbieta“. O penktadieniais ir šeštadieniais – irgi atitinkamos pozicijos. Kadangi šiais metais mūsų biudžetas yra kiek išaugęs, žiūrovams galime pasiūlyti dar naujesnių, įdomesnių filmų.

– O kokiais kriterijais remiantis buvo pasirenkami filmai, kuriuos perka ir rodo LRT TELEVIZIJA?

– Be abejo, turime siekti vykdyti savo misiją, tačiau turime pirkti kokybišką produkciją, kuri žmonėms būtų patraukli, suderinti misijos kriterijus su komerciškumo kriterijais. Pirkdami filmus, atsižvelgiame į jų kokybę, apdovanojimus, režisūrą, aktorius, taip pat – į temas, kurios gali būti aktualios. [...]

Pavyzdžiui, istoriniai filmai yra geras būdas prisiminti esminius, kartais – tragiškus istorijos puslapius, kad tų klaidų nebekartotume. Ypač jaunai kartai svarbu pamatyti tuos filmus, tuos žmones, asmenybes, kurios kartais neigiamos, kartais – teigiamos. Stengiamės, be abejo, atrinkti pačius geriausius filmus.

– Kokius serialus matys LRT TELEVIZIJOS žiūrovai?

– Jie vis dar matys nemarųjį „Reksą“, nes tai yra labai populiarus serialas, kaip bebūtų keista, – ne tik Lietuvoje. Yra dar keletas tokių serialų, kurie žiūrimi nuolat. Aš tai vadinu Šuriko efektu. Žmonės pripranta prie personažų, jie tampa kaip šeimos nariai.

Žmonės turbūt jau pastebėjo, kad iš naujų serialų įsigyjame, pavyzdžiui, BBC serialus, tokius, kaip „Trys muškietininkai“ arba „Ponas Selfridžas“ ir pan. Kostiuminiai, istoriniai, meilės istorijos, įvairūs istorijos laikotarpiai atkuriami labai efektingai. Taip pat rodysime „Alatriste“, naują serialą „Atlantida“.

– Dažnai klausytojai stebisi, kodėl filmai dar įgarsinami. Jie sako, kad per mažai titruotų filmų, kur galima girdėti originalo kalbą, jos mokintis, kaip yra, pavyzdžiui, Estijoje. Ar tokia galimybė atsiranda? Kada bus titruotų filmų?

– Tai, matyt, turėtų būti bendras visų transliuotojų susitarimas. Kiek man žinoma, apie tai buvo galvojama, bet kadangi, kiek teko girdėti, kai filmai yra nedubliuojami, o titruojami, labai krenta jų žiūrimumas (bent jau Lietuvoje), niekas nesiryžta didinti tokių filmų kiekio. Galbūt bandysime didinti titruojamų filmų kiekį, tačiau kokybinio šuolio kol kas dar teks palaukti.

– Ko turėtų labiausiai laukti LRT žiūrovai?

– Galite laukti ne tik šio, bet ir šventinio sezono, naujųjų metų, nes tuo metu parodysime filmą „Bjaurusis aš“ („Despicable Me“). Tai mūsų vieno iš paketų naujas pirkinys. Bet kad žiūrovai jį pamatytų, dar teks palaukti gruodžio mėnesio, švenčių laikotarpio. Tačiau, kaip minėjau, iki to bus dar daug linksmų ir dramatiškų filmų, pradedant „Elžbieta“, baigiant „Bridžitos Džouns dienoraščiu“.

– Į ką reikėtų atkreipti dėmesį artimiausiu metu?

– Kadangi sezono pradžioje liūdna data – Antrojo karo pradžia, kuri vyko 1939 metų rugsėjo mėnesį, sezoną pradedame ketvirtadienio pozicija – „Vesterplatės paslaptis“. Būtent ten, Vesterplatėje, iš esmės ir prasidėjo tas pirmasis Antrojo pasaulinio karo mūšis.

Sekmadienio pozicija – „Žana d’Ark“, labai vaizdingas Luco Bessono filmas. Dar vėliau, kitą savaitę, sekmadienį, bus rodoma „Džeinė Eir“, „Elžbieta“ – dvi dalys apie Elžbietos jaunystę ir vėlyvąjį valdymo laikotarpį. Šeštadienį – linksmos prancūziškos, amerikietiškos komedijos ir pan.

Ir dar – „Elito“ pozicija. Nors KULTŪROS sezonas prasidės spalio mėnesį, tačiau jau rugsėjį pasiūlysime labai įdomių filmų, kuriuose vaidina labai geri aktoriai, tokie, kaip Melas Gibsonas, Penelope Cruz ir pan. Spalio mėnesį bus „Imtynininko“ premjera. Tai tas filmas, kuris pelnė „Oskarą“ Mickey`ui Rourke`ui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt