Tavo LRT

2019.12.05 09:39

Atnaujintą LRT.lt programėlę galės tobulinti visi

LRT.lt2019.12.05 09:39

Lapkričio mėnesį pristatyta atnaujinta ir patobulinta naujienų portalo LRT.lt mobilioji programėlė. Tai – nuoseklus žingsnis toliau stiprinant ir auginant visuomeninio transliuotojo portalą, kuris šių metų kovą buvo atnaujintas iš esmės: sukurtas visiškai naujas dizainas bei patogesnė vartotojams struktūra, patobulinta LRT mediateka ir sustiprinta žurnalistų komanda.

LRT.lt mobilioji programėlė yra paprasta ir patogi naudoti – skaityti tekstus, klausyti ir žiūrėti LRT mediatekos archyvus, naviguoti, keliauti per mėgstamas rubrikas, atlikti paiešką, galima reguliuoti šriftą ar nustatyti nuotraukų kokybę. Programėlėje galima patogiai stebėti tiesiogines LRT vaizdo transliacijas, o LRT radijo programų galima klausytis išjungtu ekranu.

„Naujienų portalo LRT.lt auditorija nuolat auga, kone kas mėnesį pasiekiamas lankytojų skaičiaus rekordas. Tai rodo, kad žmonės ieško patikimų, nešališkų naujienų, nuomonių įvairovės, originalaus ir kokybiško turinio, ir būtent tai, suvienijusi visų savo medijų žurnalistų jėgas, gali pasiūlyti LRT, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT.lt, LRT televizijos bei radijo redakcijos sukuria daug kokybiško turinio, ir labai svarbu, kad jį būtų paprasta rasti ir naudoti bet kur, taip pat ir mobiliajame telefone, kuriame mūsų portalą skaito didelė dalis auditorijos.“

LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis sako, kad atnaujinus programėlę jos tobulinimas niekada nesibaigia ir šioje srityje LRT turi ypatingą naujieną – atvertą programavimo kodą, todėl programėlę tobulinti galės visi vartotojai.

„Atvirumas yra svarbus LRT, todėl nusprendėme su visuomene pasidalinti savo naudojama technologija ir programiniu kodu. Ko gero, esame pirma žiniasklaidos priemonė, kuri tam ryžosi. Žinoma, pirmiausia tai įvertins patirties turintys programinės įrangos kūrėjai, tačiau taip pat tikimės paskatinti moksleivius, studentus pasinagrinėti mūsų kodą ir prisidėti sukuriant ką nors visiškai naujo“, – sakė R. Baltaduonis.

Pasak R. Baltaduonio, atviras kodas turi tam tikrų rizikų, bet galimybių – dar daugiau. IT bendruomenė Lietuvoje yra stipri ir atsakinga, greitai identifikuoja blogus ketinimus, jei tokių atsiranda, ir juos užkardo. „Kiekvieną inovaciją lydi rizikos, tačiau jų imtis būtina. Atverdami programinį kodą suteikiame galimybę visiems prisidėti prie visuomeninio transliuotojo portalo tobulinimo, ir tai bus visiems naudinga“, – sakė R. Baltaduonis.

Atvirą kodą galima rasti čia.

Internetinių rinkos tyrimų bendrovės „Gemius“ duomenimis, 2019 m. spalį naujienų portalą LRT.lt skaitė 909 tūkst. vartotojų.

Parsisiųsti LRT.lt programėlę galima čia: „Android“ ir „iOS“.