Naujienų srautas

Tavo LRT2019.12.04 15:16

„Ypatingo būrio“ dalyvis paralimpietis Ernestas Česonis: „berankis“ buvo didžiausias keiksmažodis

LRT TELEVIZIJOS projektas „Ypatingas būrys“ artėja prie pabaigos. Trečiadienį, 21 val., būriams teks konkuruoti tarpusavyje ir parodyti, ko pavyko išmokti per keturias savaites gyvenimo pagal kariuomenės taisykles.

Geriausio skyriaus varžybos vyks bataliono teritorijoje. Neįgaliesiems teks prisiminti ir teorines, ir praktines žinias, įgytas pasaulyje dar nematyto projekto metu. Žinoma, jiems pravers ir gyvenime įgytos žinios, juk didelė dalis dalyvių – profesionalūs sportininkai.

Dideliu iššūkiu tapo mėginimas apskaičiuoti atstumą iki šaudymo taikinių. „Pamaniau, kad jei nepavyks susiskaičiuoti, pažiūrėsiu daugmaž – vis tiek esu bėgiojęs lengvojoje atletikoje, atstumą maždaug galiu nuspėti iš akies“, – sakys paralimpietis Ernestas Česonis.

Vyras atskleis, kad nors yra ne kartą tapęs Lietuvos šuolio į tolį ir 100 m bėgimo čempionu, iš pradžių labiausiai domėjosi futbolu. „Pamenu tą dieną, kai su mama ėjom į „Žalgirio“ stadioną ir svarstėme – ar priims?“ – atsimins sportininkas.

11 metų aktyviai futbolą žaidusiam vyrui įgimta negalia netrukdė siekti svajonių, bet jis prisimins, kad vaikystėje teko iškentėti ir patyčias. „Gal tarp 10-16 metų patyčių būdavo. „Berankis“ būdavo didžiausias keiksmažodis. Verkdavau, bet kiek save pamenu ir kiek tėvai pasakojo, skųstis nebuvau linkęs“, – pasakos jis.

Tiesa, Ernestas neslėps, kad vėliau į savo negalią išmoko pažiūrėti ir su humoru. „Plaukiu dviem rankom, po to protezą atpalaiduoju ir ranka pati lieka plaukti – žmonės šoke. Arba sūkurinėje vonioje sėdi – juk per purslus nieko nesimato – per vidurį išnardini protezą. Iš tiesų galima išsigąsti“, – pokštus pasakos vyras.

Šiuo metu pagrindinė jo užduotis – ruoštis Tokijo paralimpinėms žaidynėms. „Tai – aukščiausias rangas sporte. Reikia įdėti tikrai daug pastangų, kad tai pasiektum ir šiandien tuo gyvenu, to siekiu. Daug dirbu ir viliuosi pasiekti savo tikslą“, – sakys paralimpietis.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje rengiamas televizijos projektas, rodomas trečiadieniais, 21.30 val., per LRT televiziją. Jo metu neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą