Tavo LRT

2019.12.02 10:18

Naujas Utenos himnas „Dviračio žiniose“ – žiūrimiausias praėjusios savaitės įrašas

LRT.lt2019.12.02 10:18

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT.lt lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę žiūrovus labiausiai sudomino humoristinė LRT TELEVIZIJOS laida „Dviračio žinios“. Tarptautinio lainerio pilotai praskrido virš Utenos ir užplėšė dainą apie miesto gamtos grožį, pramonės, sporto bei kultūros pasiekimus. Na ir kas, kad Utena – ne Vilnius ir nelaimi „Juventus“ LKL!

Taip pat itin daug žiūrovų dėmesio sulaukė laida apie sveikatą „Klauskite daktaro“. Daktaras Alvydas Unikauskas papasakojo, kas yra širdies permušimai ir kaip jų išvengti. Anot jo, širdies permušimai – tai neritmiškas širdies plakimas, kurį gali jausti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Normaliai širdis plaka tolygiai, o jeigu širdies raumens susitraukimas įvyksta anksčiau, jaučiamas permušimas. Kai kurie žmonės širdies permušimus apibūdina kaip laikiną diskomfortą kairėje krūtinės ląstos pusėje, kiti sako, kad širdis tarsi „vartosi“, „sustoja“, „šokinėja“.

Žiūrovams buvo įdomi ir gyvenimo būdo laida „Stilius“. Nuo seno pasaulis ieško būdų nesenti – ir kas galėjo pagalvoti, kad ilgesnio gyvenimo ir lėtesnio senėjimo receptą apčiuops lietuvė. Neuroedukacinių metodų sistemos autorė Marija Mendelė-Leliugienė pripažįsta – rasti rezultatai sudomino ir pasaulio mokslininkus genetikus. Kas dvi sunkias ligas išgyvenusią Mariją atvedė prie atradimo ir kokių auksinių receptų ji turi kitiems?

Į LRT mediatekos praėjusios savaitės žiūrimiausių įrašų TOP 5 pateko ir lapkričio 26 d. „Žinios“, kuriose aptartos aktualiausios tos dienos temos: Seimas pritarė prezidento iniciatyvoms dėl pensijų didinimo; surengta antroji ūkininkų protesto akcija; visos iš kelių priežiūros rezervo Vilniaus miestui atitekusios papildomos vyriausybės lėšos skirtos gatvei, kurioje stovi premjero Sauliaus Skvernelio namas, asfaltuoti; LRT tyrimas: kaimo turizmui skirta europine parama pasinaudojo ir įtakingi asmenys, už gautus pinigus įsirengę nuosavus namus, ir kt.

Taip pat nemažai peržiūrų sulaukė dokumentinis filmas „Neužmiršti“. LRT dokumentinis ciklas „Neužmiršti“ skirtas Sausio 13-osios didvyriams atminti. Šįkart – apie Virginijų Druskį, kuris savo gyvybę už šalį atidavė 21-erių: prieš tragišką žūtį jaunuolis dar spėjo vesti mylimą Astą. Filmo autoriai: Aistė Stonytė, Audrius Stonys, Česlovas Stonys.

1. „Dviračio žinios“

Dviračio žinios. Naujasis Utenos himnas: čia jautrios eilės netgi merui rašės, kol neišbaidė mūzos STT

2. „Klauskite daktaro“

Širdies salto: kokiais ryšiais susiję maistas ir po jo krūtinės ląstoje jaučiami permušimai?

3. „Stilius“

Nepagydomos ligos diagnozę išgirdusi Marija nepalūžo: šiandien ji – medikų lūkesčius viršijusi lėtesnio senėjimo recepto autorė

4. „Žinios“

Žinios. Žalia šviesa siūlymams dėl pensijų: Seimas pritarė prezidento iniciatyvoms dėl pensijų didinimo

5. „Neužmiršti“

Neužmiršti. Virginijus Druskis gyvybę už šalį atidavė 21-erių: prieš tragišką žūtį jaunuolis dar spėjo vesti mylimą Astą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt