Tavo LRT

2015.09.08 15:06

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – nuodėmių ir paslapčių miestas

LRT.lt2015.09.08 15:06

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė galimybė pamatyti tokį Bankoką, kokio įprastai turistai neišvysta. Tokią progą laidos „Gyvenimas“ kūrybinei komandai suteikė 28-erių lietuvė Astra Petkūnaitė. Tiesa, pirmoji moters akistata su „Dievų dvaru rojuje“ vadinamu miestu toli gražu nebuvo maloni.

 „Bankokas – didelių kontrastų miestas. Dar nespėjus nusileisti saulei, Tailando sostinė panyra į nuodėmių, paslapčių ir nevaržomų linksmybių šurmulį. Prašvitus tos pačios rankos, kurios darė neteisėtus dalykus, skuba melstis šventiesiems. Prostitucija čia draudžiama, bet ji klesti. Už narkotikus baudžiama griežčiau, nei už žmogžudystę, bet kvaišalai karaliauja gatvėse“, – pasakoja A. Petkūnaitė.

LRT žiūrovų dėmesį patraukusios laidos „Stilius“ heroję  vilnietę Godą Klimavičiūtę Prancūzija užbūrė dar vaikystėje, kai pirmą kartą apsilankė ten dainuodama „Liepaičių“ chore. Moteris padarė viską, kad gyventų savo svajonių šalyje. Maža to, dabar G. Klimavičiūtė su savo svajone pažindina tautiečius. Parašiusi pirmą lietuvišką Paryžiaus gidą, po miestą ji gali vedžioti netipiškais, turistų nenutryptais maršrutais ir pasakoti apie įdomiausias Prancūzijos centro vietas. 

„Žmonės manęs dažnai klausia, kas dedasi tavo galvoje, kad kuri tokius darbus?“ – juokiasi interjerų  dizainerė, antrojo laidos „Stilius“ pasakojimo herojė Indraja Marcinkevičienė. Tik pradėjusi savo kūrybinį kelią, ji iš vėžių išmušė ne vieną draugą, o vėliau sulaukė ir daugybės užsakovų, panorusių gyventi spalvingai, originaliai, netipiškai. Dabar I. Marcinkevičienė su savo interjero darbais jau yra apkeliavusi daugelį pasaulio parodų.

Daug žiūrovų dėmesio sulaukė ir anksčiau eteryje pasirodžiusi kita „Gyvenimo“ laida. Joje – pasakojimas apie Vietnamą iš lietuvės lūpų. „Jaučiausi kaip patekusi į gatvės beprotnamį! Aplink – tūkstančiai keistai manevruojančių motorolerių, nesibaigiantis dūzgesys ir veiksmas, kurio net nespėja gaudyti akis“, – sako ten šešerius metus praleidusi žurnalistė ir rašytoja Vita Vilimaitė.

Gyvenimas Saigone moteriai dovanojo neįkainojamas patirtis – nutrūkusį romaną su ten gyvenusiu prancūzu ir naujus jausmus vyrui, tapusiam lietuvės sutuoktiniu bei dviejų dukrų tėvu, pažintis su kontrastų kupinu Vietnamu bei jo žmonėmis. „Tai – neįkainojamas gyvenimo etapas, nors draugystė su Saigonu prasidėjo visai neromantiškai. Į pirmuosius namus ateidavo žiurkės, įvairiausio dydžio tarakonai ir vorai“, –  šypsosi tik ką knygą apie gyvenimą Saigone išleidusi rašytoja.

Be to, Vietnamas lietuvių žurnalistams tapo ir pavojingiausia stotele. Netikėta akistata su plėšikų gauja pačiame Saigono centre laidos „Gyvenimas“ prodiuseriui Edvardui Žičkui ir operatoriui Mariui Nemaniui kainavo ilgas ir nervų kupinas valandas areštinėje.

LRT žiūrovai visuomet domisi operatyviai ir profesionaliai pateikiamomis naujienomis, tad daug dėmesio mediatekoje sulaukė į penktąją dešimtį įkopusi naujienų laida „Panorama“. Pagrindinėje nacionalinės televizijos naujienų laidoje – išsami verslo, kultūros, sporto informacija, orų prognozė.

LRT mediatekos lankytojai aktyviai stebi laidą „Labas rytas, Lietuva“. Šį kartą vieną jų sulaukė dar didesnio susidomėjimo. Laidoje – reportažas apie atvykusią Kinijos delegaciją, kuri pradeda vertinti Lietuvos pasiruošimą eksportuoti galvijus. Studijoje – pokalbis apie mūsų šalyje vykdomą gyvūnų sveikatos kontrolę. Prisimenama artėjanti Baltijos kelio sukaktis. Taip pat – interviu su Kristina Sabaliauskaite, kuriai  už paskutinius darbus – solidžiausia literatūrinė premija.

1.       „Gyvenimas“

2.       „Stilius“

3.       „Gyvenimas“

4.       „Panorama“

5.       „Labas rytas, Lietuva“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.