Tavo LRT

2019.11.21 09:49

LRT kartu su užsienio transliuotojais švenčia Pasaulinę televizijos dieną

LRT.lt2019.11.21 09:49

Televizijos dinamika ir turinio įvairovė – žavinti, informuojanti, įkvepianti. Apie tai šiandien kalba viso pasaulio televizijos profesionalai ir mini Pasaulinę televizijos dieną.

„Dvidešimt trečią kartą pasaulio transliuotojų švenčiama diena šiais metais akcentuoja įvairovės temą ir atkreipia dėmesį į platų šiuolaikinės televizijos siūlomos produkcijos spektrą: nuo aukščiausios kokybės filmų ir serialų iki patikimų naujienų ir dokumentinių juostų, nuo pramoginių laidų iki aktualijų – televizija transliuoja milijonus istorijų, keičiančių žiūrovų suvokimą apie pasaulį“, – teigiama EBU išplatintame pranešime.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas akcentuoja šiandieninės televizijos transformaciją: „Gyvename laikais, kai televizijos samprata keičiasi ir vaizdo turinio rinkoje ima konkuruoti visi: nuo laikraščių ir radijo stočių iki socialinių tinklų ir interneto portalų. Konkurencija tiršta ir visoje Europoje matyti tendencija, kad auditorija ištikima tik kokybišką turinį siūlantiems kanalams.

Džiaugiamės, kad būtent tokią – ištikimą ir nuolat augančią – auditoriją turi LRT. Per visus savo kanalus turime daugiausia kūrybinio potencialo Lietuvoje ir pastaruoju metu skiriame ypatingą dėmesį televizijos, radijo, portalo redakcijų sinergijai ir žurnalistų bendradarbiavimui: tai dar labiau prisideda prie to, kad su LRT praleistas laikas būtų prasmingas“, – sakė Gytis Oganauskas.

Televizijos dienos išvakarėse LRT savo žiūrovų socialiniuose tinkluose klausė, su kuria iš LRT TELEVIZIJOS laidų laiką Lietuvos žmonės praleidžia prasmingiausiai. Atsakymuose buvo paminėtos įvairiausios LRT laidos: ir informacinės, ir pramoginės. Dažniausiai minimos programos – „Labas rytas, Lietuva“ ir „Auksinis protas“. Žiūrovai rašė, kad vienos laidos praturtina netikėtomis istorijomis, kitos žavi herojais, trečios – mankština protą ir kuria prasmingą laisvalaikį, uždega norą keliauti ir pažinti.

„Siūlydami įdomų ir kokybišką turinį vis dažniau pralenkiame įprastus topų lyderius ir pasiekiame naujas auditorijas kitose platformose: portale LRT.LT, socialiniuose tinkluose ir mobiliosiose programėlėse“, – sakė Gytis Oganauskas.

LRT solidarizuojasi su pasaulio televizijos transliuotojais ir, minėdama Pasaulinę televizijos dieną, dalinasi bendru, Lietuvoje adaptuotu klipu. Tokie vaizdo įrašai šiandien pasirodys daugybėje televizorių ekranų visame pasaulyje:

Populiariausi