Naujienų srautas

Tavo LRT2019.11.19 14:59

Pasaulinės vaikų dienos proga LRT kvies į „Vaikų forumą“

LRT.lt 2019.11.19 14:59

Jau rytoj, lapkričio 20 d., bus švenčiama Pasaulinė vaikų diena. Trisdešimtąsias Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos metines LRT paminės išskirtine diskusijų laida „Vaikų forumas“.

LRT PLIUS eteryje trečiadienį, 15.30 val., prasidės tiesioginė debatų laida, kurios metu moksleiviai iš visos Lietuvos diskutuos keturiomis skirtingomis temomis: „Draugiška mokykla“, „Klimato kaita“, „Saugus internetas“ ir „Priimk save“. Debatus ves LRT žurnalistai Rasa Tapinienė, Rita Miliūtė, Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė. Moderatoriais taps nagrinėjamų temų profesionalai, o į vaikus kreipsis ir apie jų teises kalbės ryškiausios Lietuvos žvaigždės.

Į LRT TELEVIZIJOS studiją vaikai atskubės iš LR Vyriausybės rūmų. Ten jie dalyvaus „Vaikų forumo“ atidaryme, girdės specialų Vyriausybės pasitarimą bei Premjero sveikinimo kalbą.

Ypatingą renginį organizuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM.

Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – dokumentas, apibrėžiantis pilietines, politines, ekonomines, kultūrines ir socialines teises, priklausančias kiekvienam pasaulio vaikui. 1989 m. lapkričio 20 d. pasirašyto dokumento proga kasmet minima Pasaulinė vaikų diena.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą