Naujienų srautas

Tavo LRT2019.11.15 12:04

Paskutinė LRT laidų ciklo „Keturi milijonai“ stotelė – Didžioji Britanija

LRT.lt 2019.11.15 12:04

Pasaulio lietuvių metams skirtas LRT laidų ciklas „Keturi milijonai“ artėja prie pabaigos. Radijo žurnalistai šiais metais lankė Lenkijoje, Čikagoje, Norvegijoje, Airijoje gyvenančius lietuvius, o šį kartą vyksta susitikti su Didžiojoje Britanijoje įsikūrusiais lietuviais.

Artimiausią savaitę Anglijoje ir Škotijoje Giedrė Čiužaitė ir Mindaugas Laukagalis kalbins įvairių profesijų ir pomėgių atstovus bei svečiuosis lietuviams svarbiose vietose.

„Jungtinė Karalystė pastaraisiais dešimtmečiais – populiariausia lietuvių emigracijos kryptis. Pagrindiniai miestai, kuriuose lankysimės, – Londonas, Piterboras ir Glazgas. Ten kalbinsime įvairių kartų, profesijų ir interesų lietuvius. Pasakosime apie tai, kokią Britaniją dabar mato Anglijos lietuviai, diskutuosime, ar „Brexitas“ emigrantams kelia nerimą, ar jie yra nusiteikę grįžti į Lietuvą“, – sako LRT RADIJO laidų vedėja Giedrė Čiužaitė.

Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena daugiau nei 200 tūkstančių lietuvių, tad čia veikia lietuvių bendruomenės, šeštadieninės mokyklos, nesunku rasti lietuviškų kavinių, parduotuvių. Emigrantai gali žaisti Britanijos lietuvių krepšinio lygoje, varžytis protų kovose lietuvių kalba ir rinktis iš daugybės kitų renginių, skirtų lietuviams.

„Susitiksime ir su Sičio dangoraižiuose dirbančiais finansininkais, darbininkais, menininkais, medikais. Vieniems emigracija – laikinas pasirinkimas, o kiti čia įleidę šaknis. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Britanijoje veikia didelis lietuviškų prekių parduotuvių tinklas, kurį pamėgę ne tik emigrantai, bet ir patys britai? Jis dideliu laikomas net Jungtinės Karalystės mastais“, – teigia Mindaugas Laukagalis.

Visas projekto „Keturi milijonai“ naujienas ir Didžiosios Britanijos lietuvių istorijas nuo lapkričio 18 d. sekti kviečiame visose LRT platformose: LRT RADIJO laidose „Ryto garsai“, „Lietuvos diena“ bei „60 minučių“, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Taip pat pokalbius su lietuviais emigrantais stebėkite gyvai ir LRT „Facebook“ paskyroje bei naujienų portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą