Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Stano: „Dainų dainoje“ žiūrovai išvydo tai, kas televizijoje atrodė neįmanoma

LRT.lt2015.09.08 13:45

Naujajame LRT sezone televizijos žiūrovų ir vėl laukia muzikinis projektas „Dainų daina“. Praėjusio sezono nugalėtojas Stano sako, kad aukšti projekto reitingai jo visai nenustebino, mat čia žiūrovai išvydo tai, kas atrodė neįmanoma televizijoje – pagarbą kitam.  

Naujajame LRT sezone televizijos žiūrovų ir vėl laukia muzikinis projektas „Dainų daina“. Praėjusio sezono nugalėtojas Stano sako, kad aukšti projekto reitingai jo visai nenustebino, mat čia žiūrovai išvydo tai, kas atrodė neįmanoma televizijoje – pagarbą kitam.

Praėjusio sezono nugalėtojas Stano tikina besidžiaugiantis, kad vėl gali būti tarp projekto „Dainų daina“ dalyvių, ir rudenį žada naujų kūrinių. „Šį sezoną pasistengsiu senų kūrinių naudoti kuo mažiau, nes žmonės juos jau žino ir man pačiam ne taip įdomu“, – kalbėjo kompozitorius.

Stano žodžiais, Lietuvos televizijų eteryje – daug juoko, ašarų, nepateisinamo smurto ar hiperbolizuotos laimės. „Jeigu sugalvotume tokią hipotetinę aplinkybę, kad vaikas augtų vien žiūrėdamas televiziją, gautume bukagalvį genį, barbenantį į pultelį ir reikalaujantį kraujo“, – mano kūrėjas.

Todėl  Stano nenustebo, kad projektas „Dainų daina“ greitai užkariavo LRT TELEVIZIJOS žiūrovų simpatijas. „Atsimenu, kad prodiuseriai labai stebėjosi aukštais „Dainų dainos“ reitingais praėjusį sezoną, tačiau manęs tai nenustebino. „Dainų dainoje“ žiūrovai išvydo tai, kas atrodė neįmanoma televizijoje – pagarbą kitam“, – įsitikinęs dainininkas ir kompozitorius.

Jis pripažino, kad iš pradžių laidos formatą suprasti jam buvo kiek sunku, tačiau galiausiai „išėjo labai kultūringas reiškinys pastarųjų metų televizijos kontekste“.

Stano įsitikinimu, Lietuvos prodiuseriams trūksta drąsos daryti kitaip. „Trūksta tikėjimo, kad žmonės nėra buki, trūksta drąsos daryti intelektualesnes, ne iš patirties žinomas laidas, projektus“, –  svarsto pašnekovas.

Paklaustas, ar reikšmingas jam praėjusiame sezone pelnytas titulas, kompozitorius sako, kad titulai gyvenime nėra reikšmingiausi, tačiau tai – malonu. „Dainų dainos“ titulas svarbus dėl to, kad žmonės įvertino mano kūrinį, svarbiausia – kad žmonės žiūrėjo, atsimena tą dainą“, – džiaugiasi Stano.

Kompozitorius pasakoja, kad malonu, kai vaikščiojant su šeima po Klaipėdos turgų pirkėjai ar pardavėjai pasisveikina, pasako, kad daina „Yra Lietuva“ jiems patiko. „Malonu, kad žmonės prisimena ne dėl to, kad kažką pridariau, o dėl to, kad pavyko sukurti dainą, patikusią žmonėms“, – sako Stano. Didžiausio konkurento naujame projekto sezone Stano įvardinti negalėjo, mat, jo įsitikinimu, – šioje laidoje konkurencijos nėra.

Šiais metais „Dainų dainoje“ žiūrovai išvys jau pažįstamus kompozitorius, kurie kiekvienoje laidoje keis vieni kitus. Jau pirmadienį vyksiančiame filmavime vyresniųjų kompozitorių pusei atstovaus Mikalojus Novikas, Algimantas Raudonikis, Andrius Kulikauskas.

Jauniesiems kompozitoriams atstovaujantis Deivydas Zvonkus tikina turintis begales dainų, kurių dar neparodė, tad taip pat dalyvaus naujame „Dainų dainos“ sezone. Nuo rugsėjo LRT žiūrovai matys ir Vudį, kuris jaučiasi įvertintas, kad gali dalyvauti konkurse su tokiais didžiais kompozitoriais, kaip M. Novikas, A. Raudonikis. Be to, jis tikisi, kad šiais metais laimės D. Zvonkus.

Moteriškajai jaunųjų kompozitorių pusei atstovaus Gintarė Karaliūnaitė. „Šis projektas kaip tik man: galima ir papliurpt, ir padainuot“, – šmaikštauja dainininkė.

Tarp vyresniųjų kompozitorių šiais metais taip pat atsiras kompozitorė moteris – Galina Savinienė. Žymiausias jos kūrinys – „Lietuva“ pagal Justino Marcinkevičiaus eiles. Ši kompozitorė žada, jog tikrai nepilstys iš tuščio į kiaurą. „Sakysiu tiesą ir nemeluosiu. Jaunuosius kompozitorius galima ne vien kritikuoti, bet ir pamokyti“, – mano G. Savinienė.

Ovidijus Vyšniauskas ir Vytautas Šiškauskas taip pat prisidės prie vyresniųjų kompozitorių. Jie nori parodyti ir garsiai pakartoti, kad nėra vien tik atlikėjai: jie kuria ne tik sau, bet ir kitiems Lietuvos dainininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.