Tavo LRT

2015.09.08 13:45

E. Jakilaitis maratoną nubėgti norėtų su B. Obama

LRT.lt 2015.09.08 13:45

„Danske Bank Vilniaus maratone“ LRT komandoje bėgs ir žinomas žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis sako, kad į bėgimus renkasi ta Lietuva, kuri jam patinka, yra nepikta ir optimistiška. „Jeigu bėgtų visi trys milijonai, Lietuvoje būtų daug geriau“, – įsitikinęs E. Jakilaitis.  

„Danske Bank Vilniaus maratone“ LRT komandoje bėgs ir žinomas žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis sako, kad į bėgimus renkasi ta Lietuva, kuri jam patinka, yra nepikta ir optimistiška. „Jeigu bėgtų visi trys milijonai, Lietuvoje būtų daug geriau“, – įsitikinęs E. Jakilaitis.

– Edmundai, kada pradėjote bėgioti?

– Bėgioti žmogus pradeda netrukus po to, kai pradeda vaikščioti. Labai rimtai niekada nebėgau – tai nėra pagrindinis mano laisvalaikio praleidimo būdas. Bėgu kartą ar du per savaitę ir taip jau kokius penkerius metus.

– Kokia daina Jus labiausiai įkvepia treniruotei?

– Mane labiausiai užveda parko garsai, kurie natūraliai girdisi ryte, pvz., Bernardinų sode.

– Kas Jus labiausiai įkvepia?

– Bėgimas apskritai yra labai teisingas užsiėmimas dėl to, kad gali pabūti su savimi. Gali ramiai pagalvoti, bėgant kyla įvairiausių minčių. Gali matyti, kaip keičiasi metų laikai, kaip bendrauja žmonės aplinkui, pamąstyti, pagalvoti susikaupti.

– Kokia Jūsų mėgstamiausia vieta bėgti?

– Bėgu turbūt gražiausioje vietoje Lietuvoje, t. y. Bernardinų sode. Tai pat bėgu aplink Katedrą, Valdovų rūmus. Turiu tokį mėgstamą ratuką, kuris yra penkių kilometrų – nei per didelis, nei per mažas – rytui pats tas.

– Ko Vilniuje labiausiai nemėgstate?

– Vilniuje mėgstu beveik viską.

– Nuo ko bėgate?

– Bėgu pasitikti geros nuotaikos ryte.

– Bėgti geriau vienam ar dviese?

– Labiau mėgstu bėgti vienas vien dėl to, kad kartais labai gera pabūti su savimi, savo mintimis, susikaupti, pagalvoti, ką gero gali atnešti nauja diena.

Kokiu oru labiausiai mėgstate bėgti?

– Kai rytas yra vėsus, giedras. Gal svarbu ne tiek pats oras, kiek atmosfera. Man labai patinka stebėti žmones, kai jie eina į darbą, kaip jie nusiteikę, kaip veda vaikus, kaip bendrauja. Bėgime yra daug pažinimo džiaugsmo.

– Ką norėtumėte aplenkti maratone?

– Maratone stengiuosi aplenkti tik vieną bėgiką – E. Jakilaitį. Niekada nebebūsiu profesionalus bėgikas, man tai – tiesiog galimybė pakvėpuoti grynu oru, pabūti geros energijos žmonių kompanijoje. Bėgimuose renkasi ta Lietuva, kuri man labai patinka, kuri yra nepikta, optimistiška, ir, jeigu bėgtų visi trys milijonai, Lietuvoje būtų daug geriau.

– Kas Jums neša sėkmę?

– Sėkmę visada neša nuolatinės pastangos.

– Su kokiu žmogumi norėtum nubėgti maratoną?

– Galima rinktis bet ką? O jūs išpildysite tą norą? Gerai. Jeigu pasistengsite, visai norėčiau prasibėgti, pvz., su Baracku Obama, kuris puikiausiai bėgioja.

– Koks buvo Jūsų didžiausias iššūkis?

– Pats gyvenimas yra kaip maratonas – ilgas iššūkis.

– Trimis žodžiais apibūdinkite tą jausmą, kai nugalite pats save.

– Kai nugali save bėgime, yra truputėlį skausmo, truputėlį palaimos ir didelis palengvėjimas.