Tavo LRT

2019.11.07 11:39

Berlyno sienos griūties trisdešimtmečiui paminėti – speciali LRT programa

LRT.lt2019.11.07 11:39

Šį šeštadienį, lapkričio 9 d., sukanka lygiai trisdešimt metų po Berlyno sienos griūties, reiškusios Šaltojo karo pabaigą. Minėdama šią sukaktį LRT parengė specialią renginių ir laidų programą.

Pagrindiniu dienos akcentu taps LRT kartu su JAV ambasada organizuojamas nemokamas koncertas Vilniaus Lukiškių aikštėje „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Šeštadienį, lapkričio 9d., koncertą nuo 19 val. stebėti bus galima tiek per LRT TELEVIZIJĄ, tiek portale LRT.lt. Judėjimus už laisvę lydėjusias dainas scenoje atliks Algirdas Kaušpėdas („Antis“), Saulius Urbonavičius-Samas („BIX“), Nėrius Pečiūra-Atsuktuvas („Už tėvynę“), Šarūnas Mačiulis („Poliarizuoti stiklai“), Rimantas Giedraitis („Kardiofonas“), Jeronimas Milius, „Skamp“, „Lemon Joy“, „Happyendless“, Bjelle ir kiti. Koncerto partneriai – Vokietijos ambasada ir Vilniaus miesto savivaldybė.

LRT TELEVIZIJA šeštadienį 17.55 val. transliuos dokumentinio filmo „89-ųjų dienoraščiai. Berlyno sienos griūtis“ premjerą. Iš karto po jos – 18.45 val. tiesiogiai iš LRT studijos vyks speciali Berlyno sienos griuvimo 30-mečiui skirta laida su istoriku Algimantu Kasparavičiumi, grupės „BIX“ lyderiu Sauliumi Urbonavičiumi – Samu ir LRT populiariosios muzikos redaktoriumi Ramūnu Zilniu.

Diskusiją apie tai, kaip muzika mus uždegė laisvei ir kaip ji tai gali daryti šiandien, kaip Lietuvoje gimė laisvės idėjos, nuvilnijusios per Europą iki Berlyno, ves LRT Radijo naujienų tarnybos vadovė Rasa Tapinienė.

Minėtos laidos metu, 19 val., su svečiais studijoje susisieks ir LRT Naujienų tarnybos žurnalistai, lapkričio 6-10 dienomis viešintys Berlyne, kur ruošia reportažus apie tai, kaip Berlyno sienos griūties trisdešimtmetis minimas Vokietijoje.

Tiesioginės žurnalistų komandos rengiamos transliacijos LRT informacinėse laidose bus rodomos visos jų išvykos metu, o šį šeštadienį, vykstant specialiai LRT programai, numatoma transliuoti tiesioginį pokalbį su istorinio įvykio minėjime Berlyne dalyvausiančiu Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Berlyno sienos griūties trisdešimtmetį projektu „Atgimimo vaikai“ (angl. Raised To Be Free) įprasmins ir LRT RADIJO komanda. Kiekvieną lapkričio sekmadienį nuo 11.05 val. radijo eteryje bus transliuojamas dokumentinis laidų ciklas, kuriame „virsmo kartos“ žmonės iš Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Čekijos apmąsto laisvės sampratą ir prasmę.

Tai – nacionalinio Rumunijos radijo inicijuotas projektas, rengiamas kartu su radijo dokumentikos kūrėjais iš dešimties Europos žemyno šalių. Lietuviškoji ciklo „Atgimimo vaikai“ dalis – Vaidos Pilibaitytės parengtas pasakojimas „Kelias, kryžkelė, Alanis ir aš“, kurį išgirsti jau galima LRT Mediatekoje. Ši ciklo dalis nuskambės ir Rumunijos nacionalinio radijo eteryje.

„Laisvės banga“ simbolizuoja devintojo dešimtmečio pabaigos išsilaisvinimo iš priespaudos judėjimą, nuvilnijusį per visą Europą. Lietuva buvo svarbi šios laisvės idėjos dalis ir būtent mūsų šalies pavyzdys tapo įkvepiančia sėkmės istorija. LRT kviečia prisiminti laisvėn vedusius įvykius ir asmenybes. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš JAV ambasados. Koncerto organizavimo partneriai taip pat yra Vokietijos ambasada ir Vilniaus savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt