Tavo LRT

2019.11.06 10:59

Paralimpietis Ramūnas Rojus: draugai manęs negailėdavo

LRT.lt2019.11.06 10:59

Trečiadienį, 21.30 val., LRT projekto „Ypatingas būrys“ dalyviai iš arti susipažins su Lietuvos Šaulių sąjunga: ginklų valdymo bei taktinio judėjimo elementų juos mokys kovinio šaulių būrio šauliai.

Dauguma iššūkį keturias savaites gyventi karišku ritmu priėmusių neįgaliųjų – profesionalūs sportininkai. Nors paralimpietis Ramūnas Rojus sėdimą tinklinį atrado jau studijuodamas Klaipėdoje, aktyvų laisvalaikį vyras mėgo nuo vaikystės.

„Mėčiau į krepšinį, laksčiau su draugais net futbolo aikštėse, gyniau vartus, žaisdavau stalo tenisą. Rimtai sportu susidomėjau jau kolegijoje, kai pasiteiravęs, kokį sportą galėtų žaisti neįgalusis, sulaukiau kvietimo pažaisti sėdimąjį tinklinį“, – pasakos R. Rojus.

Vyras neslėps, kad jaunystėje nesulaukdavo užuojautos – atvirkščiai, jo draugai visuomet elgėsi kaip su lygiu. „Niekas manęs neužjausdavo, nepalaikydavo. „Nespėjai – greičiau eik, ko velkiesi“, - lakstydavom su dviračiais, bėgiodavome miškais. Kol esi jaunas, niekas skirtumo nemato, viską darydavome kartu“, – atskleis sportininkas.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje rengiamas televizijos projektas, rodomas trečiadieniais, 21.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ. Jo metu neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, įprastu bet kuriam kariui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.