Tavo LRT

2019.11.04 15:17

„Panoramoje“ – klimatologės Audronės Galvonaitės komentarai ir sustiprėjusi orų rubrikos komanda

LRT.lt2019.11.04 15:17

Pagrindinė LRT naujienų laida „Panorama“ stiprina orų rubriką – bene populiariausia Lietuvos klimatologė Audronė Galvonaitė nuo lapkričio 4-osios kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį „Panoramoje“ ne tik dalysis įžvalgomis apie artimiausių dienų orus, bet ir pasakos apie vis spartėjančios klimato kaitos požymius ir galimas pasekmes.

Į LRT TELEVIZIJĄ sugrįžtantis profesionalus meteorologas Silvestras Dikčius kartu su TV naujienų tarnybos žurnaliste, gamtos mokslų absolvente Simona Stanapėdyte ir LRT eteryje sėkmingai debiutavusiu Pauliumi Stravinsku kalbins A. Galvonaitę bei pristatys kasdienes orų prognozes. Kiekvieną sekmadienį visos savaitės orų apžvalgą pateiks Lietuvos hidrometeorologijos centro specialistai.

„Ne paslaptis, kad orai – viena labiausiai žiūrovus dominančių temų. Džiaugiamės, kad žiūrovai LRT eteryje vėl matys klimatologę Audronę Galvonaitę – jos autoritetingas įžvalgas, praktiškus patarimus ir šmaikštų žodį puikiai prisimena laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovai.

Kodėl sinoptikų prognozės kartais nepasitvirtina? Ar verta tikėti prietaru apie septynis miegančius brolius? Pagaliau, ar skėtis – būtinas artimiausių dienų atributas? Į visus šiuos ir kitus klausimus tikslius bei profesionalius atsakymus žino Audronė Galvonaitė“, – sako LRT TV naujienų tarnybos prodiuseris Modestas Naudžius.

A. Galvonaitė 12 metų kartą per savaitę artimiausių dienų orus pristatydavo laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

„Ramiai negaliu praeiti – gatvėje, parduotuvėje praeiviai klausia, kada grįšiu į televiziją. Tai štai — grįžtu, – juokiasi Audronė. – Žmonės sako, kad klimatologinius reiškinius paaiškinu jiems suprantama kalba. Iš tikrųjų, visada prisimenu vieno profesoriaus išmintį: jeigu nori, kad tave suprastų, apie mokslą turi papasakoti taip, kad būtų aišku ir paprastai močiutei.“