Tavo LRT

2015.08.19 02:04

A. Butkevičius: pasistūmėta, sprendžiant ir likusių LJL laivų problemas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.08.19 02:04

Iš Senegalo išplaukė prieš kelis mėnesius įstrigęs bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) laivas „Raguva“. Laivas uostą paliko praėjusią naktį. Dar trys Lietuvos laivai tebėra įstrigę užsienio uostuose, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius interviu LRT RADIJUI sako, kad į priekį pasistūmėta, sprendžiant ir likusių laivų problemas.  

Iš Senegalo išplaukė ten prieš kelis mėnesius įstrigęs bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) laivas „Raguva“. Laivas uostą paliko praėjusią naktį. Dar trys Lietuvos laivai tebėra įstrigę užsienio uostuose, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius interviu LRT RADIJUI sako, kad į priekį pasistūmėta, sprendžiant ir likusių laivų problemas.

„Kitas laivas turėtų pajudėti iš Portugalijos. Ten jau finansinių įnašų nėra likę. Tas laivas taisomas. Jo remontas turėtų būti užbaigtas šią savaitę. Jis irgi iš Portugalijos turėtų pajudėti“, – tikina A. Butkevičius. 

Pasak jo, vyksta pokalbiai dėl laivo atlaisvinimo Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). „Dabar vyksta ginčias dėl tokio ginčytino dalyko, kad lyg dar yra kažkokia viena papildoma skola, kurią reikėtų apmokėti šiomis dienomis“, – teigia premjeras. 

Susisiekimo ministerijai priklausančios įmonės LJL laivai uostuose įstrigo prieš kelis mėnesius, nes finansinių sunkumų turinti bendrovė nesugebėjo uostams susimokėti už paslaugas.