Tavo LRT

2015.09.08 14:54

Klausiate – atsakome. Kaip įrašus rasti LRT mediatekoje?

LRT mediatekoje norimas laidas galima rasti trimis būdais, tam tereikia žinoti laidos rodymo laiką, pavadinimą ar temą. Taip sako LRT.lt portalo vadovas Mindaugas Raguotis.  

LRT mediatekoje norimas laidas galima rasti trimis būdais, tam tereikia žinoti laidos rodymo laiką, pavadinimą ar temą. Taip sako LRT.lt portalo vadovas Mindaugas Raguotis.

LRT RADIJO klausytoja skundžiasi, kad LRT mediatekoje nepavyksta rasti norimų laidų. „Radijo klausausi tik vairuodama automobilį arba šeimai sugulus, baiginėdama niekad nesibaigiančius darbus. Yra temų arba laidų, kurių norėčiau pasiklausyti įsijungusi kompiuterį. Paskyriau laiko paieškai rugpjūčio 5 d. pašnekesio apie alkoholizmą, norėjau išgirsti rugpjūčio 6 d. kalbintą draugės anūką šimtukininką, bet taip ir neradau. Ar ne visų laidų galima perklausyti internete, ar ieškoti nemoku?“ – teiraujasi Danguolė.

LRT.lt portalo vadovas M. Raguotis sako, kad LRT mediatekos lankytojai dažniausiai laidų ieško trimis skirtingais būdais.

„Kai laida būna transliuota šiandien, vakar arba užvakar, dažniausiai žmonės renkasi „Pasivyk“ rubriką. Ten greičiausiu būdu pasižiūrėsime visas laidas, kurios eteryje buvo transliuoti šiandien, vakar arba užvakar“, – kalba M. Raguotis.

Yra ir kitas galimas kelias. Jeigu žinote, koks ieškomos laidos pavadinimas, reikia pasirinkti kitą meniu funkciją mediatekoje – laidos. Ten visos LRT laidos išdėliotos pagal abėcėlę.

„Jeigu tai – laida „Ryto garsai“, paspaudus „R“ raidę, pasirodys visos laidos iš „R“ raidės, tarp jų – ir „Ryto garsai“. Paspaudus konkrečią laidą, – visos transliuotos laidos, kokio tik laiko ieškosite“, – aiškina portalo LRT.lt vadovas.

Vienas iš paprasčiausių dalykų – naudotis paieška. Jeigu žinote laidos temą, geriausia naudoti raktažodžius. Juos tikslingiausia įvedinėti be galūnių, kad būtų galima rasti daugiau variantų. „Jeigu ieškome laidos apie literatūrą ar knygas, geriausia į paieškos langelį įrašyti „knyg“ (žodį be galūnės), ne „knygos“ ar „knygų“. Tokiu atveju matysime daugiau rezultatų“, – tikina M. Raguotis.

Paieškos sistema veikia paprastai. Pirmiausiai ji tikrina, ar laidos pavadinime yra toks raktinis žodis. Tad paieškos rezultatų pradžioje matysite tokias laidas, kurių pavadinime buvo pavartotas raktinis žodis, toliau – aprašyme pasikartojantys raktiniai žodžiai.

„Visų laidų aprašymai yra gana platūs. Jeigu žinote pašnekovo ar laidos vedėjo pavardę, tai irgi galima naudoti kaip raktinį žodį“, –  siūlo LRT.lt portalo vadovas.