Tavo LRT

2019.10.23 16:11

„Ypatingame būryje“ – Europos čempionato prizininkas Egidijus Valčiukas

LRT.lt2019.10.23 16:11

Šį vakarą 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidos „Ypatingas būrys“ dalyviai ne tik mokysis granatų metimo technikos, bet ir susidurs su tarnybiniu kinologų šunimi.

Dideliu iššūkiu tai tapo šunų bijančiam lengvaatlečiui, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato prizininkui Egidijui Valčiukui.

„Šunys agresyviai atrodo, o ir šiaip juos nelabai mėgstu. Tu nežinai, ką šuo gali padaryti, nežinai, ką jis galvoja. Dauguma šunų manęs nemėgsta, nežinau dėl ko. Tikrai bijau“, – prieš vilkdamasis apsauginį kostiumą kalbės projekto dalyvis.

Visai kitaip jam seksis granatos sviedimo pratybos. Egidijus – Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato prizininkas, jo specializacija – ieties metimas ir rutulio stūmimas.

Vis dėlto, jis ne iš karto pasirinko būtent šią sporto šaką. Sportininko kelias prasidėjo nuo fiziškai vienos sunkiausių jėgos trikovės, kur 133 cm ūgio vyras keldavo iki 250 kg svarmenų.

„Buvo labai dideli svoriai, o mano svorio centras – mažas. Sąnariai gaudavo labai didelę apkrovą nuo šių svorių, pradėjo atsirasti traumos. Man sakė, kad jei sportuosiu su štangomis, atsisėsiu į neįgaliojo vežimėlį. Jau tada išlipęs iš lovos vos paeidavau – būdavo labai baisu“, – atskleis E. Valčiukas.

„Ypatingas būrys“ – trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt rodomas projektas, kuriame neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.