Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Šeštadienio „Labas rytas, Lietuva“ vedėja: kameros man padeda susitelkti

Naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone visų pamėgta laida „Labas rytas, Lietuva“ kvies kartu pasitikti ir šeštadienio rytus. Laidos vedėja Vilija Andrulevičiūtė, kuri „Labas rytas, Lietuva“ šeštadieniais ves drauge su Arnu Mazėčiu, sako, kad žiūrovų laukia pokalbiai su laidos svečiais „be kaklaraiščio“, savaitgalio pusryčių ar pietų receptai, naudingos idėjos laisvadieniams.  

Naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone visų pamėgta laida „Labas rytas, Lietuva“ kvies kartu pasitikti ir šeštadienio rytus. Laidos vedėja Vilija Andrulevičiūtė, kuri „Labas rytas, Lietuva“ šeštadieniais ves drauge su Arnu Mazėčiu, sako, kad žiūrovų laukia pokalbiai su laidos svečiais „be kaklaraiščio“, savaitgalio pusryčių ar pietų receptai, naudingos idėjos laisvadieniams.

„Esame pripratę prie to, kad laida „Labas rytas, Lietuva“ žadina mus ankstyvą rytą ir „lydi“ į darbą. Šeštadienį šio įpročio neišvengiamai padėsime atsisakyti: rytą su mumis kviesime pradėti jaukiai, tingiai, tuo pačiu įdomiai ir naudingai“, – žada naujoji vedėja, kuri iki šiol buvo geriausiai pažįstama portalo LRT.lt skaitytojams.

V. Andrulevičiūtė sako žinanti, kad tiesioginis eteris pateiks staigmenų, bet nei naujų iššūkių, nei kamerų ji nebijo: „Su kameromis, sakyčiau, nesunkiai randu „bendrą kalbą“. Tikėtina, kad nuskambės keistai, bet pastebėjau, jog tarp manęs ir televizijos kamerų esama kažkokio ypatingo ryšio. Kažką gal kameros gąsdina ir blaško, o man jos padeda susikoncentruoti.“

– Vedėjos kėdė: sena svajonė ar netikėta galimybė?

– Tiesą sakant, pirmieji mano žingsniai žiniasklaidoje kaip tik ir buvo žengti miesto, iš kurio esu kilusi, televizijoje. Tada pamilau televiziją, jos dinamiką ir iššūkius, savo ateitį siejau su ja.

Nors likimas lėmė atrasti ir prisijaukinti spaudą, tų tikslų ir tos svajonės, kurią sau labai aiškiai buvau įvardijusi dar mokyklos suole, niekuomet nepaleidau. Netikėta galimybė, panašu, realybe verčia seną svajonę.

–  Kas Tau mieliau: darbas portale ar televizijos eteris?

– Dar kiek per anksti spręsti. Įpusėjus šeštadieninės LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ sezonui, turbūt jau galėčiau matuoti ir lyginti, kas mieliau. Bet nesu tikra, kad prasminga tai daryti.

Visų pirma, tikrai labai mėgstu ir vertinu savo darbą LRT.lt naujienų portale. Tai vieta, kurioje kasdien jaučiuosi tobulėjanti tiek kaip savo srities profesionalė, tiek kaip asmenybė.

Antra, tai yra gana skirtingos medijos, darbo pobūdis jose skiriasi. Visuomet bus žinių, naujienų, informacijos, kurios niekas taip gerai neperteiks, kaip televizija, ir, žinoma, priešingai. Ar gali būti kas geriau už galimybę derinti darbą šiose dvejose žiniasklaidos priemonėse?

– Ar neturi kameros baimės, ar prieš ją jautiesi gerai?

– Turiu gerokai didesnių baimių, o su kameromis, sakyčiau, nesunkiai randu „bendrą kalbą“. Tikėtina, kad nuskambės keistai, bet pastebėjau, jog tarp manęs ir televizijos kamerų esama kažkokio ypatingo ryšio. Kažką gal kameros gąsdina ir blaško, o man jos padeda susikoncentruoti.

Tačiau tai nereiškia, kad prieš eterį nejaučiu jaudulio. Žinoma, kad jaučiu, bet tai yra jaudulys, atsirandantis dėl noro eteryje padaryti viską kaip įmanoma geriau. Metų metus televizijoje dirbę žmonės, kuriuos šiandieną laikau savo autoritetais, man yra ne kartą sakę, kad iki pat paskutinės laidos kaskart jusdavo jaudulį.  Tikiu, kad jaudulys yra signalas, parodantis, jog nesi abejingas tam, ką darai. Jo nebuvimą turbūt laikyčiau blogu ženklu.

–  Kuo skirsis šeštadieninė „Labas rytas, Lietuva“ laida nuo įprastinių, rodomų šiokiadieniais?

– Esame pripratę prie to, kad laida „Labas rytas, Lietuva“ žadina mus ankstyvą rytą ir „lydi“ į darbą. Šeštadienį šio įpročio neišvengiamai padėsime atsisakyti: rytą su mumis kviesime pradėti jaukiai, tingiai, tuo pačiu įdomiai ir naudingai.

Žiūrovų laukia pokalbiai su laidos svečiais „be kaklaraiščio“, kartu gaminsime savaitgalio pusryčius ar pietus, pateiksime naudingų idėjų laisvadieniams. Be abejonės, nepamiršime ir aktualiausių naujienų – juk net ir savaitgalį noras žinoti, kas vyksta aplink mus, niekur nedingsta!

– Kaip manai, su kokiais iššūkiais teks susidurti, šeštadieniais vedant laidą „Labas rytas, Lietuva“?

– Teks pamiršti tingų ir saldų šeštadienio ryto miegą.

Jei kiek rimčiau, neabejoju, kad daugiausiai iššūkių pasistengs pateikti tiesioginis eteris. Juk viskas vyksta čia ir dabar – jokių „antrų dublių“, o juk žinome, kad kiekviena „linksmesnė“ žiūrovams klaida keliauja tiesiai „Youtube“ ir dar bent savaitėlę linksmina internautus.

– Tavo temos – ekonomika, užsienio politika. Ar nebijai kitų temų ir plataus jų spektro, kurį turi išmanyti tokios laidos vedėjas?

– Turėčiau daugiau baimių, jei mano temos būtų kvantinė fizika ir zootechnika. Užsienio politika ir ypač – ekonomika yra tos temos, kurios verčia turėti platų akiratį ir neišvengiamai jį nuolat plėsti.

Be to, jei paieškos svetainėje įvestume mano pavardę ir pamėgintume ieškoti visų mano rašytų tekstų, tarp dažniausiai aptinkamų ekonomikos, užsienio politikos ir gynybos temų dar atrastume rašinių švietimo, sveikatos ar gamtos tematika.

Kita vertus, kažkada ir ekonomika bei užsienio politika nebuvo „mano temos“, o šiandieną yra.

– Jei galėtum vesti bet kurią LRT TELEVIZIJOS laidą, kuri laida tai būtų?

– Vakarais, prieš užmiegant, tikrai nekuriu planų, kaip galėčiau pakeisti vienos ar kitos LRT TELEVIZIJOS laidos vedėją. Tačiau turiu ambicijų ir viziją, koks ateityje galėtų būti mano vaidmuo LRT TELEVIZIJOS eteryje. Apie tai kalbėti kol kas per anksti.

– Kaip manai, ar pavyks suderinti darbą LRT.lt portale ir LRT TELEVIZIJOJE?

– Manau, kad pavyks. Pirmadieniai–penktadieniai bus skirti naujienų portalui, šeštadienis ir dalis darbo dienų „laisvalaikio“ atiteks laidai „Labas rytas, Lietuva“. Teoriškai skamba labai įtikinamai, tikiu, kad praktikoje tai taip pat nesunkai pavyks įgyvendinti.

Man pačiai buvo kilęs klausimas, kaip pavyks suderinti darbą portale, LRT TELEVIZIJOJE ir poilsį. Panašu, kad pastarojo gerokai sumažės, bet užsidegimo darbui tiek portale, tiek televizijoje kol kas yra gerokai daugiau nei nerimo dėl sutrumpėsiančių miego ir laisvalaikio valandų.

Pirmąją šeštadieninę „Labas rytas, Lietuva“ laidą žiūrėti kviečiame jau rugsėjo 5 d. 9 val.