Tavo LRT

2019.10.16 10:30

„Ypatingo būrio“ dalyvis Mažvydas Butkevičius: į parduotuvę su vaikštyne eidavau pusantros valandos

LRT.lt2019.10.16 10:30

Trečiadienį, spalio 16 d. 21 val. LRT projekte „Ypatingo būrys“ neįgalieji, priėmę iššūkį prisijaukinti karišką kasdienybę, dalyvaus šaudymo pratybose.

Vienas iš puikiai jose pasirodžiusių dalyvių – Mažvydas Butkevičius, taiklumu pasižymintis ne tik, kai rankoje laiko ginklą. Mažvydas – profesionalus vežimėlių krepšinio žaidėjas, atstovaujantis Lietuvai rinktinės varžybose bei dirbantis užsienio klubuose.

Mažvydas atskleis, kad gijimas po traumos pareikalavo ypatingų valios pastangų. „Kiekvieną dieną eidavau į parduotuvę. Iki jos buvo kokie 500 m pirmyn, tiek pat – atgal. Su vaikštyne eidavau gal pusantros valandos. Man atrodo, tą atstumą tik po trejų metų nuėjau su ramentais – tai buvo didelis pasiekimas“, – pasakos sportininkas.

Vis dėlto į traumą vyras išmoko žiūrėti ir kaip į galimybę. „Dabar galiu žaisti profesionaliai. Dalyvauti varžybose, važinėti po Europą, net iš to žaidimo pragyventi. Iki tol tai man nebūtų buvę įmanoma“, – atskleis profesionalus vežimėlių krepšinio žaidėjas.

„Gyveni vieną kartą. Aišku, galiu sėdėti namie ir nieko nedaryti, bet jei yra galimybė, būtina ja naudotis. Reikia žiūrėti į priekį – ne atgal“, – sakys Mažvydas Butkevičius.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje rengiamas televizijos projektas, rodomas trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Jame neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt