Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.15 15:21

Vadžgiriškiai gyvena LRT RADIJO fone: išjungia tik tada, kai žiūri televiziją

Su LRT RADIJU – nuo 1962-ųjų, kai namuose buvo pastatytos „gavarilkos“ – radijo centrai, kurie transliavo tik „Lietuvos radiją“. Tokių ištikimų radijo klausytojų Vadžgiryje yra ne vienas. Visgi diskusijoje vagdžgiriškiai LRT turėjo ir pastabų, o LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas pažymėjo, jog LRT turinį galima pasiekti labai įvairiais būdais.

Diskusijos apie LRT pašnekovė Ugnė Šiuikaitė teigė, kad jos gyvenime LRT beveik nėra. Mergina tikino žiūrėjusi „Nacionalinę ekspediciją“, nes ją domina dokumentika, tačiau daugiau dalykų LRT ją nesudomino. Be to, ji net neturi televizoriaus.

U. Šiuikaitė, paklausta, ar klausosi LRT RADIJO, sakė, jog radijo klausosi tik automobilyje, tačiau ji nori, kad visąlaik grotų muzika. Mergina teigė neskaitanti ir LRT.lt portalo – jei nutaria pasidomėti naujienomis, renkasi kitus portalus.

„Daugelis įsivaizduoja, kad LRT yra tik televizija ar radijas. Tai nėra tik tai – mus galima pasiekti įvairiausiais būdais. Tai iššūkis ne tik LRT, bet ir visai žiniasklaidai. Tokia didelė paklausa ir konkurencija, kad informaciniame triukšme išlikti gana sudėtinga“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas G. Oganauskas.

Vadžgirio vaikų dienos centro vadovė Staselė Tamošaitienė teigė klaususi ir vyro, kas jam nepatinka LRT: jam nepatinka seni serialai, tačiau pati S. Tamošaitienė tikino, kad jai jie visai įdomūs.

„Kiekvienas serialas turi pabaigą. O jeigu norite naujesnių serialų, visada galite juos žiūrėti kiekvieną vakarą. Tai patys naujausi europietiški serialai“, – pažymėjo G. Oganauskas.

Vienam važiuoti būtų liūdna. Rytinės radijo programos man visai malonios: ir aktualijos, ir pokalbiai, ir patarimai. Važiuoti su radiju malonu.

Vadžgiriškis Gintaras Stoškus daug klausosi LRT RADIJO, nes dirba vairuotoju: „Vienam važiuoti būtų liūdna. Rytinės programos man visai malonios: ir aktualijos, ir pokalbiai su įdomiais žmonėmis, ir patarimai. Važiuoti su radiju malonu.“

Jis pažymi, kad LRT TELEVIZIJĄ anksčiau žiūrėdavo dažniau, o paklaustas, ką reikėtų keisti, tikina – viskas eina į gerą pusę.

Rašytoja, pensininkė Izabelė Lukošienė LRT RADIJO klausosi nuo ryto iki vakaro. „Man patinka viskas, ką žmonės daro, nes esu ne viena. Jeigu man nepatinka, galbūt kitam reikalinga. Radijuje visų balsai labai gražūs – apie žmonių dorumą dažnai sprendžiu pagal žmonių balsą“, – sakė pašnekovė.

Mūsų gyvenimas – radijo fone. Atsikeli, radijo aparatas įjungiamas ir išjungiamas tik tada, jei virtuvėje kas nors žiūri televizoriuką.

Vis dėlto ji norėtų, kad radijo vedėjai dažniau primintų, kas tuo metu kalba. Ji taip pat negailėjo pagyrų Marijui Mikutavičiui ir jo vedamai laidai „Darbas – ne vilkas“: „Veda su humoru, nuoširdžiai. „Ištraukia“ įdomių pašnekovų.“

Buvusi vokiečių kalbos mokytoja, pensininkė Janina Čiumielienė – dar viena ištikima LRT RADIJO klausytoja. Ji tikina radijo klausanti nuo 1962 metų, kai namai buvo radiofikuoti, kai buvo pastatytos „gavarilkos“ – radijo centrai, kurie transliavo tik „Lietuvos radiją“.

„Mūsų gyvenimas – radijo fone. Atsikeli, radijo aparatas įjungiamas ir išjungiamas tik tada, jei virtuvėje kas nors žiūri televizoriuką“, – kalbėjo ji.

Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus meno vadovė Lina Lukošienė pažymėjo, kad apsilanko LRT.lt portale, tačiau, jos nuomone, portalas klaidus. Visgi pašnekovė pabrėžė – LRT yra kelrodė: „Visi projektai prasidėjo LRT. Ji diktuoja madas.“

Taip pat ji ragino dažniau išvažiuoti iš Vilniaus ir laidas transliuoti iš kitų Lietuvos vietų, rasti kitų įdomių pašnekovų.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas G. Oganauskas tikisi, kad ši tradicija laidas vesti kituose miestuose ir miesteliuose nenutrūks.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.28.12 val.). Laidos vedėjai – Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė.


Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi