Tavo LRT

2019.10.11 17:20

LRT RADIJO dokumentika – tarptautiniame konkurse PRIX EUROPA

LRT.lt2019.10.11 17:20

LRT RADIJO žurnalistės Vita Ličytė ir Vaida Pilibaitytė dalyvauja kasmetiniame Europos radijo, televizijos ir skaitmeninių medijų konkurse „Prix Europa – Media Competition for all over Europe“. Šiemet Potsdame susirinko apie tūkstantis profesionalų iš 30 šalių, o dėl apdovanojimų 16-oje kategorijų varžosi daugiau kaip 200 kūrinių.

Tarp jų – ir Vitos Ličytės radijo dokumentika „Dingęs dvaras“ apie Nepriklausomybės akto signataro Jono Vileišio ir jo žmonos Onos Vileišienės dvarą Molėtų rajone. Ši laida – baigiamasis prestižinės Åke Blomström vardo stipendijos darbas, kurį Vita Ličytė pernai rengė kartu su prodiuseriu Simonu Elmesu.

„Per žiuri diskusijas buvo įdomu klausytis kolegų pastebėjimų ir komentarų. Jie įvertino subtilų LRT RADIJO pasakojimo garsų pasaulį: „Mes ne tik matėme tą dvaro sodą, bet ir užuodėme gėles, pajutome Ritos [Vileišytės] pomidorų skonį“, – žiuri komentarus prisimena Vita. Pasak LRT RADIJO kūrėjų, ši festivalio dalis kasmet yra ypač vertinga patirtis, kuri leidžia mokytis iš geriausiųjų.

Vita, kaip ir Vaida, abi yra konkurso žiuri narės – konkurso nuostatuose numatyta, kad konkursinės programos dalyviai privalo deleguoti savo atstovą. „Dauguma radijo dokumentikos kategorijos programų šiemet buvo apie itin skaudžias, traumines patirtis – vaikų išnaudojimo atvejus, savižudybę, genocidą, artimųjų netektis, žmogaus teises, kolektyvinę atmintį ir egzistencines temas“, – pasakoja LRT žurnalistės.

Konkurso „Prix Europa“ laureatai paaiškės Potsdame penktadienio vakarą.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt