Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.11 15:12

Placido Domingo atidaro laidų ciklą „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus”

LRT.lt 2019.10.11 15:12

Pirmoji šio sezono LRT PLIUS pokalbių ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ dalis šį sekmadienį, spalio 13 d. 21 val. kviečia į susitikimą su operos karaliumi, ispanų tenoru Placido Domingo. Vienintelį Lietuvoje interviu LRT laidai jis davė dar prieš tai, kai pasaulio spaudoje jam pažiro kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo.

Penkiasdešimt skambių sezonų „Metropolitan“ operoje Niujorke, keturiolika „Grammy“ apdovanojimų, operą pasaulyje išgarsinęs „Trijų tenorų” projektas su Luciano Pavarotti ir Jose Carreras – tai tik dalis jo pasiekimų. Auksinis atlikėjo repertuaras skamba šalia kitų garsiausių operinio Olimpo vardų.

Pokalbyje Placido Domingo prisimins prieš metus anapilin iškeliavusią divą Montserrat Caballé, su kuria vienintelė iš lietuvių yra dainavusi laidos vedėja Nomeda Kazlaus. „Kartu dainavome daugelyje teatrų, įrašinėjome diskus. Nuostabūs prisiminimai. Montserrat balsas – neįtikėtino grožio ir šilumos”, – sako Placido Domingo.

Šešiems šimtams koncertų dirigavęs, penkis tūkstančius vakarų dainavęs P. Domingo teigia: „Teatre svarbą praranda religijų skirtumai, rasė, politinės pažiūros – visus mus jungia muzika.“

Operos grandas prisimins vargingą jaunystę ir ilgas savo pašaukimo paieškas. „Galiu pasakyti, kad mums, dainininkams, visada sekasi, nes pasaulyje yra labai daug sunkių darbų. Mūsų darbas – privilegija, juk galime daryti žmones laimingus“, – sako jis.

„Su maestro kalbėsime ne tik apie muziką. Taip pat – apie Formulę-1, futbolą ir koridą, – pasakoja N. Kazlaus. – Kviečiu įsijungti LRT PLIUS šį sekmadienį, spalio 13 d. 21 val.“

Kitose šio sezono „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ laidose matysime pokalbius su spalvinguoju Balkanų muzikos chuliganu Goranu Bregovičiumi, įkūrusiu „Vestuvių ir laidotuvių orkestrą”, lygių teisių advokate kanadiečių dirigente Keri-Lynn Wilson, grupe „Enigma”, rašytoja Joanne Harris, pagal kurios knygą sukurtas populiarus filmas „Šokoladas” ir daugelis kitų.

Išgirsime ir paskutinį prieš mirtį garsaus latvių menininko Andrejs Žagars televizinį interviu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą