Tavo LRT

2019.10.11 13:47

Kovo 11-osios 30-mečiui – LRT RADIJO pokalbių ciklas: pirmas pašnekovas – Vytautas Landsbergis

LRT.lt2019.10.11 13:47

Lygiai po penkių mėnesių, 2020 m. kovo 11 d. sukaks 30 metų, kai buvo paskelbtas Aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo. Lietuvos radijas jau šiandien pradeda transliuoti pokalbių ciklą su žmonėmis, atvedusiais Lietuvą į vieną esmingiausių mūsų istorijos momentų.

Pokalbiai, kuriuos ves Simona Vasiliauskaitė ir Deividas Jursevičius, bus transliuojami du kartus per mėnesį LRT RADIJO laidoje „60 minučių“.

Pirmasis pokalbis – jau šį vakarą , spalio 11 d., 17.30 val. Laidos „60 minučių“ vedėja Simona Vasiliauskaitė kalbins Aukščiausiosios tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį.

„Pirmajame ciklo pokalbyje kartu su profesoriumi klausėmės Kovo 11-osios Akto paskelbimo garso įrašo, kurį suradome radijo archyvuose. Vytautas Landsbergis dalijasi savo prisiminimais, kaip įvykiai klostėsi iki to momento, kol buvo ištarti žodžiai, skelbiantys nepriklausomos valstybės atkūrimą, – pasakoja S. Vasiliauskaitė. – Tuometis kontekstas, teisinės kliūtys, formuojant dokumentą, kitų valstybių pripažinimas – tai keletas temų, kurias aptariame tiek pirmajame pokalbyje, tiek nagrinėsime jas su kitais pašnekovais artimiausius mėnesius. Manau, kad visa tai padės mums dar kartą prisiminti to meto įvykių ištakas ir reikšmę šiandieninei Lietuvos valstybei.“

Pokalbis su prof. Vytautu Landsbergiu – šį vakarą 17.30 val. laidoje „60 minučių“ per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt