Tavo LRT

2019.10.11 16:21

Dusetų bibliotekos vedėja LRT RADIJĄ ryte įsijungia anksčiau nei persirengia

LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.10.11 16:21

Dusetiškiai LRT norėtų išgirsti daugiau apie save ir kitus miestelius. Tad diskusijoje dalyvavusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė paragino regionų žmones neslėpti savo krašto įdomybių ir pranešti apie jas LRT naujienų tarnyboms. Ji pažymėjo, kad LRT turi korespondentų visoje Lietuvoje, kurie gali atvažiuoti ir taip padėti pasidalyti naujiena su visa Lietuva.

Vismantė Sinkevičiūtė teigė LRT žiūrinti tik tada, kai nuvyksta pas senelius. „Mes, jauni žmonės, labai retai įsijungiame televizorių, kadangi daugiau laiko praleidžiame prie telefonų. Taip patogiau – telefoną galime nešiotis visur“, – sakė ji.

Netrukus bus atnaujinta LRT mobilioji programėlė, tad tikimasi, kad ir ji bus patogesnė jaunimui.

Neseniai Vismantei tapo aktualus ir LRT RADIJAS, nes ėmė vairuoti, tad radijo gali klausytis automobilyje. LRT mediateka, pasak merginos, jaunimui naudinga mokslams, pavyzdžiui, pažiūrėti spektaklį „Skirgaila“.

Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė sakė, kad LRT RADIJO klausosi kone visą dieną – nuo 5 valandos ryto iki 21 valandos vakaro, išskyrus tada, kai būna darbe. „Pirmiausia ryte ne persirengiu, o įsijungiu radiją“, – teigė ji.

Pašnekovė kritikavo tai, jog radijuje kai kurios laidos kartojamos per dažnai, o kai kurios visai nekartojamos. Atsakydama į komentarą M. Garbačiauskaitė-Budrienė pažymėjo, kad ponia Elena – išskirtinė radijo klausytoja, nes dauguma radijo klausosi vykdami į darbą ar iš jo grįždami.

„Jie neturi galimybės išgirsti laidos 12 valandą, dėl to kartojame“, – kalbėjo ji.

Dusetų bendruomenės pirmininkė Aldona Žiliukienė sakė, kad dusetiškiai pageidautų laidų apie miestelius, regionus – norėtų išgirsti daugiau ir apie save, ir apie kitus.

„Pageidavimas natūralus – dauguma regionų to pageidauja. Tą mes stengiamės atliepti. Savaitinės ar mėnesinės laidos vien apie tai turbūt neturėtume galimybės [sau leisti], tačiau tai, kad dabar kalbame su bendruomene, rodo, kad skiriame tam dėmesio“, – oponavo LRT generalinė direktorė.

Ji taip pat pakvietė regionų žmones dalytis įvairiomis naujienomis, apie įdomius įvykius informuoti LRT naujienų tarnybas. „Turime korespondentų tinklą, jie gali atvažiuoti“, – pažymėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Mokytoja Vanda Normantienė prisipažino, kad jos gyvenime LRT nėra daug: „Nėra laiko – didelę jo dalį atima sąsiuviniai, pasiruošimas pamokoms ir kita veikla mokykloje.“

Tačiau mokytoja sakė nepraleidžianti LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ ir negailėjo komplimentų jos vedėjams. „Laida labai pozityviai nuteikia, ten yra visko, ko man reikia: ir apie mediciną, ir naujausias knygas, ir orus, ir keliones“, – tikino ji.

Visgi, jos nuomone, televizijoje galėtų būti rodoma mažiau pramoginių laidų – toks turinys, pasak V. Normantienės, labiau skirtas komercinėms televizijoms.

„Turime atliepti įvairius lūkesčius. Tai ir mūsų stiprybė, ir drama. Nėra paprasta tai padaryti. Viena vertus, televizija yra pramoginis dalykas – negali žmonių edukuoti nuolat, jie turi turėti ir atokvėpio.

Tačiau svarbu, kad pramoga būtų kokybiška ir ugdanti. Transliuodami įvairius projektus stengiamės, kad jie būtų prasmingi, telkiantys, kokybiški“, – įžvalgomis dalijosi M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Dar vienas pokalbio pašnekovas, senjoras Mykolas teigė pasigendantis kai kurių per LRT RADIJĄ transliuotų laidų, kai kuriose laidose, jo nuomone, per daug skubėjimo ir per mažai lietuviškų dainų. Be to, jo nuomone, per mažai dėmesio skiriama senjorams.

Radijas – gyvas organizmas ir turi keistis, sakė LRT generalinė direktorė. Vis dėlto radijas sykiu ir inertiškas, tad tai, jog kartais klausytojams sunku priprasti prie naujo laidos transliacijos laiko, suprantama. Vis dėlto stengiamasi suderinti visų amžiaus grupių interesus, pažymėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Alvydas Stauskas, Dusetų dailės galerijos direktorius, žmogus, kurį „Lietuvos radijas“ 2008 m. paskelbė Metų žmogumi, teigė iki šiol klausantis LRT RADIJO.

„Keičiasi žmonės, tradicijos – viskas natūralu. Požiūriai turi keistis, ir radijas, ir televizija turi atsinaujinti. Manau, kad tradicija – gerai, bet norisi naujų iššūkių ir sprendimų. LRT tą ir daro“, – pokalbį baigė jis.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.26.53 val.).


Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt