Tavo LRT

2019.10.09 17:34

LRT TELEVIZIJOS eteryje – filmai miuziklų, trilerių, komedijų mėgėjams

LRT.lt2019.10.09 17:34

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS spalio 9 d. – 13 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis, 10–11, 23.45 val.

„Vilkolakis“ („The Wolfman“), fantastinis siaubo filmas, JAV, 2010 m.

N-14

Režisierius: Joe Johnston.

Vaidina: Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving, Geraldine Chaplin, Art Malik, Gemma Whelan, David Sterne, Roger Frost, Clive Russell, Lorraine Hilton, Antony Sher.

Filmo veiksmas vyksta karalienės Viktorijos laikų Didžiojoje Britanijoje – gotikos, mistikos ir paslapčių laikais. Ilgai svetur gyvenusį ir namo grįžtantį Lorensą Talbotą užpuola ir sužeidžia vilkolakis. Ne mirtinai, bet kraujas jau užkrėstas: gūdžiomis naktimis jo kūne ima vykti keistos ir bauginančios transformacijos.

Lorensas namo grįžta ne savo noru, o iš būtinybės: vieną dieną į jo duris pasibeldė apsiverkusi jo brolio sužadėtinė ir paprašė padėti rasti paslaptingai dingusį jos būsimą vyrą. Grįžęs į gimtinę Lorensas supranta, kad paslaptingas brolio dingimas – toli gražu ne vienintelė kraupi miestelio paslaptis. Naktimis kažkas su nepaprasta jėga žudo miestelio gyventojus, o pati kraupiausia žinia jo laukia akistatoje su praeitim ir savim pačiu.

Juosta apdovanota „Oskaru“ už geriausią aktorių grimą. JAV mokslinių fantastinių, fantastinių ir siaubo filmų asociacija apdovanojo už geriausią grimą bei kostiumus.

Šeštadienis, 10–12, 07.25 val.

„Koni ir draugai. Tiranozaurų karaliaus paslaptis“ („Conni und Co 2 – Das Geheimnis des T-Rex“ / „Conni & Co. – The Secret of T-Rex“), nuotykių komedija, Vokietija, 2017 m.

Režisierius: Til Schweiger.

Vaidina: Emma Schweiger, Heino Ferch, Iris Berben, Ken Duken, Matthias Habich, Oskar Keymer, Lisa Bitter, Samuel Finzi, Paula Paul, Lui Eckhardt, Antonie Lawrentz, Alix Heyblom.

Kiekvienais metais Koni su draugais, savo jaunesniu broliu bei šunimi Frodu leidžia vasaros atostogas Triušių saloje. Netrukus salos gyventojai sužino, kad joje bus statomas didžiulis viešbutis, kurio projektui vadovauti pakviestas mergaitės tėvas architektas, ir sala taps populiariu kurortu. Vaikai nusiteikę padaryti viską, kad tik jų mėgstama sala liktų nepaliesta. Netrukus jie randa tikrą dinozauro kaulą, bet neįkainojamas radinys paslaptingas dingsta. Nepaisant visko, ryžtingoji mergaitė ir toliau pasirengusi kovai, kad tik išliktų vaikų pamėgta Triušių sala.

Šeštadienis, 10–12, 23.10 val.

„Tvirti vyrukai“ („Stand Up Guys“), komiškas trileris, JAV, 2012 m.

N-14

Režisierius: Fisher Stevens.

Vaidina: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin, Julianna Margulies, Lucy Punch, Addison Timlin, Mark Margolis, Vanessa Ferlito, Katheryn Winnick, Bill Burr, Craig Sheffer.

Po 28 kalėjime praleistų metų Valas išeina į laisvę. Prie vartų jį pasitinka senas partneris ir bičiulis Dokas. Valas nori suburti senąją gaują, bet nė nenutuokia, kad mafijos bosas pasamdė Doką jį nužudyti ir atkeršyti už sūnaus mirtį. Sena kompanija pasiruošusi naujiems pavojingiems nuotykiams ir nusikaltimams.

Filmas nominuotas „Auksiniam gaubliui“ už geriausią dainą.

Sekmadienis, 10–13, 22.30 val.

„Bilis Eliotas“ („Billy Elliot“), muzikinė drama, Didžioji Britanija, Prancūzija, 2000 m.

N-14

Režisierius: Stephen Daldry.

Vaidina: Jamie Bell, Julie Walters, Jean Heywood, Jamie Draven, Gary Lewis, Stuart Wells, Mike Elliot, Billy Fane, Nicola Blackwell, Joe Renton, Colin Maclachlan, Janine Birkett.

Vienuolikmečio Bilio Elioto tėvas ir brolis – kalnakasiai, o mama senokai mirusi. Atsitiktinai berniukas užklysta į baleto klasę, kurią ką tik atidarė toje pačioje miestelio salėje, kur jis lanko taip nekenčiamą boksą. Magiškas šokio judesio grožis pakeri vaiko vaizduotę. Tuo metu jo tėvas ir vyresnysis brolis dalyvauja streike ir vos pajėgia išmaitinti šeimą. Tad labai įsiunta paaiškėjus, kad Bilis bokso treniruotėms skirtus pinigus išleidžia tokiam nevyriškam užsiėmimui.

Baleto mokytoja ponia Vilkinson, norėdama Bilį paruošti stojamiesiems į Londono karališkąją baleto mokyklą, įkalba jį lankyti individualias nemokamas pamokas. Tačiau konkurso dieną Bilis negali išvažiuoti, mat jo brolis susimuša su policininkais. Savo sielvartą Bilis išreiškia šokiu, kurį turėjo matyti tik jo bičiulis Maiklas. Netikėtai šokantį sūnų užklumpa tėvas. Sūnaus talentas taip sujaudina tėvą, kad šis pažada, jog Bilis važiuos į Londoną laikyti stojamojo egzamino.

Filmas rodytas tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinėje programoje. Nominuotas 3 „Oskarams“ ir 2 „Auksiniams gaubliams“. Apdovanotas 3 BAFTA apdovanojimais: už geriausią britų filmą, aktoriui Jamie Bellui už geriausią vyro vaidmenį ir Julie Walters už geriausią antrojo plano moters vaidmenį. Nominuotas 3 Europos Kino akademijos apdovanojimams. Iš viso pelnė 54 kino apdovanojimus ir 69 nominacijas.

Sekmadienis, 10–13, 00.20 val.

Woody Alleno filmai

„Hana ir jos seserys“ („Hannah and Her Sisters“), romantinė komedija, JAV, 1986 m.

N-14

Režisierius: Woody Allen.

Vaidina: Mia Farrow, Barbara Hershey, Dianne Wiest, Maureen O’Sullivan, Woody Allen, Michael Caine, Lloyd Nolan, Carrie Fisher, Max von Sydow, Daniel Stern, Julie Kavner, J.T. Walsh.

Romantinėje tragikomedijoje pasakojama apie trijų Manhatane gyvenančių seserų gyvenimą, kuris apsiverčia aukštyn kojoms per dvejus metus nuo vienos Padėkos dienos šventės iki kitos. Hanos vyras įsimyli jos seserį Li, o šios vyras įsipainioja į santykius su kita seserimi Holi. O trečiai Padėkos dienai yra skirta paskutinė, baigiamoji filmo dalis. Nors filmas pripažintas sėkmingu, visada viskuo nepatenkintas Woody Allenas interviu yra teigęs, kad kurdamas šį „labai susimovė“. Ir visa tai – dėl lyg ir per laimingos pabaigos.

Filmas apdovanotas „Oskaru“ už originaliausią scenarijų ir 2 Britų akademijos kino ir televizijos apdovanojimais už geriausią režisūrą bei geriausią scenarijų. „Auksinis gaublys“ įteiktas už geriausią komediją. Aktoriai Dianne West ir Michaelas Caine’as gavo „Oskaro“ statulėles kaip geriausi antraplaniai aktoriai. Italijos ir Prancūzijos kino akademijos prizai pelnyti už geriausią užsienio filmą. Iš viso juosta laimėjo 26 kino apdovanojimus ir 27 nominacijas.

LRT PLIUS

Trečiadienis, 10–09, 21.30 val.

Elito kinas

„Laukimas“ („L’attesa“ / „The Wait“), drama, Italija, Prancūzija, 2015 m.

N-14

Režisierius: Piero Messina.

Vaidina: Juliette Binoche, Lou de Laâge, Giorgio Colangeli, Domenico Diele, Antonio Folletto, Corinna Locastro, Giovanni Anzaldo.

Pavasaris, Sicilija. Netrukus Velykos. Ore tvyro prisikėlimo dvasia, tačiau Ana to nejaučia. Vos prieš keletą dienų ji palaidojo savo sūnų Džiuzepę. Skausmą ir ilgesį moteris išgyvena toli nuo žmonių prabangioje viloje Italijos gilumoje.

Netikėtai gedulą nutraukia į namus pasibeldusi jaunoji Žana. Ji – Džiuzepės mergina ir karštligiškai ieško prapuolusio vaikino. Ji dar nežino, kad Džiuzepė į jos skambučius jau nebeatsilieps. Ana, išvydusi tyros meilės pritvinkusias mergaitės akis, nesiryžta pasakyti, kad sūnaus jau nebėra tarp gyvųjų. Tvirtas merginos tikėjimas, kad per Velykas ji pamatys savo mylimąjį, Anai vėl leidžia pajusti prarasto sūnaus buvimą šalia...

Filmas rodytas Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje ir pelnė specialius apdovanojimus. Rodytas Londono kino festivalyje. Nominuotas 2 italų kino prizams „David di Donatello“. Iš viso pelnyti 7 kino apdovanojimai ir 9 nominacijos. Rodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Penktadienis, 10–11, 21.30 val.

Europos kinas

„Mylimas vaikas“ („Geliebtes Kind“), drama, Vokietija, 2012 m.

N-7

Režisierė: Sylke Enders.

Vaidina: Mathilde Bundschuh, Anica Dobra, Steffi Kühnert, Simon Böer, Tom Gramenz, Olga von Luckwald, Petra Welteroth, Rebecca Madita Hundt, Heinz Simon Keller, Julia Schmitt.

Suzanės duktė Liz gimė su nesveika koja. Motina defektą stengėsi žūtbūt pašalinti, tad mergaitė iškentė daugybę operacijų, kurios nebuvo labai jau sėkmingos. Ji pateko į internatą ir pamažu pamiršo barnius su motina. Šešiolikmetės merginos raišumas iš pradžių netrukdė jai bendrauti su Robertu. Bet kai vaikinas ją pažemina, ji grįžta pas motiną.

Suzanė jau kurį laiką gyvena su savo jaunesniu draugu Andžiu ir yra patenkinta savo darbu. Grįžus dukteriai jųdviejų konfliktai atsinaujina, nesutaria ir Liz su Andžiu. O netrukus mergina sužino, kad motina ir vėl prieš jos valią tariasi dėl naujos kojos operacijos, ir jai pasipriešina...

Šeštadienis, 10–12, 21.00 val.

Kino žvaigždžių alėja

„Niekada nesakyk niekada“ („Never Say Never Again“), veiksmo trileris, Didžioji Britanija, JAV, 1983 m.

N-7

Režisierius: Irvin Kershner.

Vaidina: Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera, Kim Basinger, Bernie Casey, Alec McCowen, Edward Fox, Pamela Salem, Rowan Atkinson, Valerie Leon.

Po 12 metų pertraukos Bondo vaidmenį vėl pamėgino atgaivinti Seanas Connery. Tai buvo panašu tiesiog į gerų aktorių prisiminimų šou. Triukų nedaug. Viskas rėmėsi ironišku požiūriu į agento nuotykius ir tuo metu garsių Europos aktorių pasirodymu. Bondo mergina – Barbara Carrera. Didžiausias blogiukas, maniakas Lagas, trokštantis užvaldyti arba pražudyti visą pasaulį, – Klausas Maria Brandaueris. Tuomet jis kaip tik blizgėjo Istváno Szabó filmuose „Mefistofelis“, „Pulkininkas Redlis“. Filme suvaidino ir Holivude įsitvirtinęs švedas Maxas fon Sydowas, pažįstamas iš Ingmaro Bergmano filmų. O šalia gražuolių įsiamžino Kim Basinger.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.