Tavo LRT

2019.10.04 14:38

Diskusijoje apie LRT liudvinaviečiai gyrė laidą „Labas rytas, Lietuva“, kitoms turėjo pastabų

Diskusijos apie LRT mažosiose Lietuvos kultūros sostinėse tęsiasi. Šįkart įsitraukti į diskusiją buvo pakviesti Liudvinavo gyventojai, kurie gyrė LRT už tokias laidas kaip „Labas rytas, Lietuva“, skatinančias dieną pradėti žvaliai ir su nuotaika. Vis dėlto liudvinaviečiai turėjo ir pastabų – šįkart jiems užkliuvo žurnalistai, kartais per griežtai kalbantys su pašnekovais.

Liudvinavietis Eimantas Ančiukaitis teigė ypač sekantis LRT rodomas politines laidas, kurioms priekaištų neturėjo. Ankstesnėje diskusijoje apie LRT baisogaliečiai piktinosi, esą į „LRT forumą“ prikviečiama per daug pašnekovų, kuriems duodama per mažai laiko pasisakyti. E. Ančiukaitis sakė, kad galbūt problema, jog laida yra per trumpa. Ši laida vyksta vieną valandą.

Anot jo, ypač norisi išgirsti kuo daugiau informacijos tokiais laikotarpiais kaip, pavyzdžiui, prieš rinkimus. Tačiau diskusijoje dalyvavusi LRT tarybos narė Dalia Kutraitė pažymėjo, kad laikas televizijoje eina visiškai kitaip: įrodyta, kad po 7 minučių žiūrovas praranda susidomėjimą, be to, 3 minutės televizijoje – labai daug.

Tobulėti yra kur, turime vytis ir protingai naudotis naujausiomis technologijomis.

Marijampolėje veikiančio muziejaus direktorė Raimonda Alesienė pasidžiaugė ypač geromis per LRT rodomomis istorinėmis, kultūrinėmis laidomis bei koncertų transliacijomis. Tačiau ieškant jau buvusių laidų LRT mediatekoje kartais sunku jas „sužvejoti“, sakė moteris.

„Tobulėti yra kur, turime vytis ir protingai naudotis naujausiomis technologijomis“, – į kritiką atsakė D. Kutraitė.

Liudvinavo „Carito“ skyriaus vedėja Loreta Feitušienė gyrė laidą „Labas rytas, Lietuva“: „Visada su nuotaika pristato ir spaudą, ir orus, ir kviečia mankštintis. Džiugu, kad ten dirba mūsų krašto žmonės.“

Moteris teigė medijose ieškanti daugiau pozityvo – negatyvaus kaimo žmonių pateikimo ar įvairių kriminalinių naujienų, anot jos, girdėti ir matyti nesinori.

„Kriminalių žinių LRT yra daug mažiau negu komercinėse televizijose. Mus užgriuvęs įspūdis, kad apie blogas žinias žurnalistai kalba dažniau. Sakoma, ką bekalbėtume, žmonės domisi blogomis žiniomis. Ši tradicija vyrauja, o žurnalistai kovoja už dėmesį, kad juos išgirstų“, – kalbėjo LRT tarybos narė ir dar kartą pridūrė, kad šiuo klausimu LRT galima drąsiai apginti – joje kriminalų beveik nėra.

Verslininkė Vida Jakštienė turėjo priekaištų kai kuriems žurnalistams. „Man atrodo, kartais žurnalistai būna šališki, taršo pašnekovą“, – teigė ji.

Moters nuomone, dabar „LRT forumas“ kur kas geresnis, nors laidos „10–12“ vedėjas Edvardas Kubilius pažymėjo, kad nemažai žmonių turi ir priešingą nuomonę.

Diskusijos dalyvis E. Ančiukaitis įsitikinęs, kad pašnekovai kartais būna neišpildę lūkesčių, dažnai nusipelnę griežtesnio tono. „Jų už dyką taip neklausia“, – tikino vyras.

V. Jakštienė kritikavo ir atsinaujinusią laidą „Duokim garo!“. Pasak jos, nauja balsavimo sistema yra netinkama, be to, skambutis yra mokamas, o juk Lietuvos senjorai ir taip sunkiai verčiasi.

Visos laidos, kuriose ieškoma žmogaus, yra geros.

„Laidos autoriai labai stengėsi būti modernesni. Balsavimas – tai žiūrovo įtraukimas. Manau, kad tai yra gerai“, – sakė ji, o dėl mokamo balsavimo pažymėjo, kad reikėtų rasti galimybių skambučius padaryti nemokamus.

Marijampolės kultūros centre Liudvinave dirbanti meno vadovė Vita Gvazdaitienė teigė nežiūrinti daug televizijos, tačiau LRT jai – pats priimtiniausias kanalas.

„Kaip meno, kultūros žmogus, į teatrą, koncertą, spektaklį, parodą einu tam, kad gaučiau, kaip ir į bažnyčią eidama, patvirtinimą, kad esu žmogus, turiu širdį. Visos laidos, kuriose ieškoma žmogaus, yra geros“, – kalbėjo moteris.

Pašnekovės įsitikinimu, televizijos misija – sielovadinė, nes šlamšto visomis prasmėmis ir taip daug, o televizija turi puikias galimybes skleisti idėjas, nes yra įtaigiausia medija.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.22.34 val.). Laidos vedėjai – Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

10–12. Lietuvos mažosios kultūros sostinė – Liudvinavas: apie kultūrą, kasdienybę bei Marijampolės aktualijas (video)