Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.03 15:22

Penktajame sezone „Karinės paslaptys“ tampa „Mūšio lauku“ ir įsiveržia į informacinio karo frontą

LRT.lt 2019.10.03 15:22

Spalio 5 dieną karyba besidomintys žiūrovai LRT TELEVIZIJOS eteryje išvys pirmąją dokumentinę savaitinę laidą „Mūšio laukas“, kurią rengia keturis sezonus gyvavusios laidos „Karinės paslaptys“ komanda.

„Laida „Mūšio laukas“ – ne šiaip naujas „Karinių paslapčių“ rūbas, tai smarkiai atsinaujinusi laida, nuo šiol aprėpianti ir labai svarbią informacinių karų ir propagandos identifikavimo sritį“, – pasakoja laidą kuriančios VšĮ „Big Adventure“ vadovas Eduardas Silva.

Anot prodiuserio, epochoje, kai negali tikėti tuo, ką matai, kai televizija ir kitos žiniasklaidos priemonės tampa mūšio lauku, kurį gaubia apgaulės ir klaidinimo rūkas, būtina stiprinti gebėjimą kritiškai mąstyti.

„Jau daugiau kaip pusantro dešimtmečio Lietuva gyvena ne šiaip atakuojama Kremliaus propagandos, bet intensyvaus informacinio karo sąlygomis. LRT vadovybei pasirodė įdomi mūsų komandos patirtis informacinio karo lauke – laidos redaktorius Aleksandras Matonis daugelį metų analizavo Kremliaus propagandą ir rašė ta tema straipsnius, skaitė paskaitas įvairioms visuomenės grupėms“, – sako prodiuseris E. Silva.

Todėl kiekvienoje „Mūšio lauko“ laidoje bus nagrinėjamos Kremliaus propagandininkų operacijos, bus atliekama priešiškų teiginių raida viešuose informacijos šaltiniuose. Pirmosiose sezono laidose bus pasakojama Ukrainos patirtis.

Žymiausi kovotojai su Kremliaus propaganda analizuos informacinio karo aplinkybes Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste.

„Mūšio laukas“, kaip ir „Karinės paslaptys“ iki šiol, pasakos apie svarbiausius gynybos procesus: Lietuvos kariuomenės raidą, naujos ginkluotės įsigijimus, įvairaus lygmens pratybas Lietuvoje ir užsienyje, Šiaurės Aljanso sąjungininkų ir ypač NATO priešakinio bataliono veiklą ir tarnybą, ginkluotės pramonės procesus ir gynybos technologijų pažangą.

Laidos rengėjų komanda jau parengė reportažus iš svarbiausių pasibaigusios vasaros karinių pratybų Lietuvoje, apsilankė vienoje didžiausių pasaulyje gynybos pramonės parodoje Londone bei regioninėje ginkluotės mugėje Lenkijoje.

Laidos vedėjas – Deividas Jursevičius, redaktorius – Aleksandras Matonis, pagrindinis operatorius – Eduardas Bareika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą