Tavo LRT

2019.10.02 14:22

Sužeistas specialiųjų pajėgų karys: prieš vestuves žmonai sakiau, kad dar turi laiko persigalvoti

LRT.lt, LRT TELEVIZIJOS laida „Ypatingas būrys“2019.10.02 14:22

Trečiadienį 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys dar vieną projekto „Ypatingas būrys“ dalį. Šį kartą paralimpiečiai, pasiryžę išbandymui kariška kasdienybe, dieną praleis su kariais inžinieriais.

Projekto dalyviai susitiks su Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono ABC būrio kariais – vieninteliais Lietuvoje, galinčiais atlikti personalo ir technikos švarinimą. Taip pat iš karų inžinierių mokysis išminavimo ir sprogdinimo paslapčių.

„Iki šiol nesuprantu, kaip žmogus gali apsiimti tokią atsakomybę, tokią riziką. Neįsivaizduoju, kaip žmonės gali rinktis tokią profesiją“, – stebėsis „Ypatingo būrio“ dalyvė Raimeda Bučinskytė.

Būtent tokį darbą jau 13 metų dirba projekte dalyvaujantis sužeistas specialiųjų pajėgų karys Marius Kvedaravičius. Jis atvirai papasakos ne tik apie misijas karštuose taškuose, bet ir apie savo kariško kelio pradžią, darbo specialiosiose pajėgose specifiką.

„Specialiųjų pajėgų kariai – šiek tiek mistinės būtybės. Jie negali būti vieši. Žmona žinodama, kad kai kurių dalykų negaliu pasakyti, tiesiog ir neklausia. Dar prieš žengiant prie altoriaus, jai sakiau: „Turbūt žinai, su kuo tau reikės visą gyvenimą gyventi. Manęs greičiausiai dažnai nebus namuose, turėsiu atlikti pareigą tėvynei. Dar yra laiko persigalvoti.“ Aišku, tai buvo juoko forma. Žmona atsakė, kad žino, sutinka ir visada mane palaikys“, – atskleis M. Kvedaravičius, dalyvavęs jau keturiose tarptautinėse misijose, iš kurių vienos metu išgyveno sprogimą. Jo pasėkmes karys gydosi iki šiandien.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje rengiamas televizijos projektas, rodomas trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Jo metu neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui.