Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.02 11:18

Petras Geniušas dienai tapo savanoriu: man didžiulė kančia daryti kažką buitiško

Trečiadienį 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje – dar viena „Gyvenimo spalvų“ laida. Šį kartą vienas garsiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas su šeima dienai taps savanoriu benamių gyvūnų prieglaudoje.

Muzikas neslėps, kad kūrybinių išmėginimų kupinose dienose didžiausiu iššūkiu tampa laikas. „Koncertas suplanuotas už metų, už dviejų, jau rezgi mintis apie trečiuosius. Jei turi koncertą, žinai, kad privalėsi surasti 150 valandų pasiruošimui. Svajoju iš karto įsivaizduodamas, kaip tas svajones reikės įgyvendinti“, – pasakos P. Geniušas.

Kristina Norvilaitė-Geniušienė nustebins atskleidusi, kad savanorystė jai – įprasta veikla. Grafikė jau dešimtmetį rengia meno terapijos užsiėmimus Santaros vaikų klinikoje. „Man tai labai svarbu, duoda didžiulę gyvenimo prasmę. Jaučiu, kad realizavau savo profesiją, kartu tai duoda gyvenimo trapumo suvokimą. Eini į ligoninę, matai visą paletę gyvenimo laimių ir skausmų. Pradedi vertinti, ką turi – ne viskas amžina“, – atviraus moteris.

Nuvykę į benamių gyvūnų prieglaudą, Geniušai neslėps nuostabos. „Galvojau, bus 50, bet, kad 160… Šokas, kiek daug yra nereikalingų šunų...“ – sakys K. Norvilaitė-Geniušienė.

„Man nuo vaikystės buvo didžiulė kančia daryti kažką tokio buitiško. Nesu baltarankis, bet, pavyzdžiui, taisyti mašiną – kančia. Kai reikia kalti, sukti – ne tie raumenys dirba, jaučiu, kad žaloju rankas. Lyg paėmus mikroskopą juo kalti vinį“, – šypsojosi žinomas muzikas, ne tik vedžiojęs šunis, bet ir pasirūpinęs jų buitimi.

Po dienos savanorystės P. Geniušas neslėps užplūdusių emocijų. „Jūs man suorganizavot poilsį, nesigailiu tikrai. Net supratau žmoną – ji važinėja į Santariškes, gal daugiau savo veikla daro. Čia – kitas santykis, kitoks principas. Norisi sugrįžti“, – džiaugsis žinomas muzikas.

„Gyvenimo spalvos“ – dar nematyta LRT TELEVIZIJOS laida, rodoma 19.30 val. trečiadieniais. Sėkmingi, žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą